Günün Tarihi:27 Ekim 2020

Yeni bisiklet yolları geliyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bisikletli ulaşım konusunda ihalesine çıktığı 4 kilometrelik yeni yolda çalışmalar başladı.

Şehir içi
Kentpark – Yazlık Kavşağı arasında derenin her iki tarafına toplamda 4 kilometre yapılacak yeni çalışma ile mevcut bisiklet yolu ağı 18 kilometreye ulaşacak. Bisiklet yolundaki çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlamak istediklerini ifade eden Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, şehir içi ulaşımında bisiklet yollarının önemine vurgu yaptı.

18 kilometre
Pistil, “Yeni bisiklet yolu için kısa süre önce ihaleye çıkmıştık. İhale aşamasından hemen sonra da çalışmalar başladı. Kentpark – Yazlık Kavşağı arasında derenin her iki tarafına yapılacak olan 4 kilometrelik çalışmayla mevcut bisiklet yolu ağını 18 kilometreye çıkarmış olacağız. Bisiklet yolları konusunda ciddi bir talep söz konusuydu. İnşallah bizde hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda kalıcı eserler bırakmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hareket ediyoruz
Pistil, “Gelişmiş şehirlerde bisiklet yollarına karşı oldukça büyük bir ilgi var. Şehrimizde de bisiklet yollarının şehir içi ulaşımında önemli bir yeri olacağını düşünüyoruz. Bunun için böyle bir çalışmayı başlattık. Biz şehrimiz için daha iyi neler yapabiliriz düşüncesiyle hareket ediyoruz. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun destekleri ile şehrimiz ulaşımını daha ilerilere taşıyacağız” dedi.

17 Eylül 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1028 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU