Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

Sakarya’ya 266 yeni öğretmen


Milli Eğitim Bakanlığının 37 bin kadro için gerçekleştirdiği öğretmen atamasından Sakarya iline çeşitli branşlarda 266 yeni öğretmen atandı.

Karşılama
Kararnamelerini almak için milli eğitim müdürlüğüne gelen stajyer öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu çiçek ve çikolatayla karşıladı. İlimizin çeşitli okullarına atanan yeni öğretmenlerle bir sohbet toplantısı düzenleyen Kuntoğlu, mesleğe ilk defa adım atan genç öğretmen adaylarına önemli tavsiyelerde bulundu.

Dikkat etmelisiniz
İnsan yetiştiren kutsal meslekler arasında ilk sıralarda yer alan öğretmenliğin özveri, fedakârlık ve sabır isteyen bir meslek olduğunu belirten Kuntoğlu, “Bu mesleği yerine getirirken iki şeye çok dikkat etmelisiniz. Öğrencilerimizi çocuk oldukları için çok seveceğiz, geleceğin büyükleri olacakları için de saygı duyacağız” dedi.

Yetiştireceksiniz
Müdür Kuntoğlu, “Bu iki unsur mesleğinizdeki temel prensipleriniz olmalıdır. Ülkemizin aydınlık geleceğini sizler yetiştireceksiniz. Sizlere güveniyoruz ve her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağız. Hepinize yeni görevlerinizde üstün başarılar diliyorum” dedi.

Öğretmenler
MEB Merkez Bina Başöğretmen Salonunda çekilen kura ile yapılan öğretmen atamasından ilimize atanan 266 öğretmen arasında en fazla öğretmenin atandığı branşlar; 37 öğretmenle özel eğitim, 27 öğretmenle ingilizce, 24’er öğretmenle din kültürü ve ahlak bilgisi, ilköğretim matematik olarak dikkati çekiyor.

Genç öğretmenler
Mesleklerinin ilk gününde İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, müdür yardımcısı İrfan Sarık ve şube müdürü Mehmet Salih Güvendi’nin elinden çiçeklerini alan genç öğretmenler,  severek yerine getirecekleri öğretmenlik mesleğinde, ileride gurur duyacakları iyi insanlar yetiştirmek için çaba göstereceklerini belirttiler.

17 Eylül 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1120 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU