Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Almanya’dan mutlu döndüler


“Meslek Lisesi Öğrencileri Metal Teknolojisi ve Makine Teknolojisi alanında Becerilerini Geliştiriyor” isimli Erasmus+Lenardo da Vinci Programı Hareketlilik Projesi kapsamında Almanya’ya giden Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretme

21 gün sürdü
Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Erasmus + Programından farklı olarak finansmanı Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği’nin ortak finansmanı ile yürütülen Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında desteklenen  “Meslek Lisesi Öğrencileri Metal Teknolojisi Ve Makina Teknolojisi Alanında Becerilerini Geliştiriyor” adlı Erasmus+ Leonardo da Vinci Programı Hareketlilik Projesi’nin Almanya eğitimleri 21 gün sürdü.

Tamamladılar
Proje kapsamında Metal Teknolojisi Alanı, Kaynakçılık dalı ve Makine Teknolojisi alanı, CNC dalından toplam 24 öğrenci ve meslek alanlarından 3 öğretmen mesleki eğitim çalışmasını başarıyla tamamladılar.

Belgelerle
Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde gerçekleştirilen proje çalışmasını değerlendiren eğitimciler; “Öğrencilerimiz proje kapsamında, mesleki gelişim, farklı kültürlerde yaşama, özgüven ve dil becerileri konularında gelişim sağlamışlardır. Öğrencilerimize Almanya’da mesleki becerilerinin geliştiğini gösteren belgeler Almanya’daki eğitim kurumları tarafından verildi. Bu belgeler öğrencilerimize, bölgemizde bulunan ulusal ve uluslararası firmalarda istihdam edilmelerinde önemli bir referans olacaktır” dedi.

İş piyasaları
Eğitimciler, “Şehrimizde özellikle uluslararası otomotiv sektörünün büyük firmaları bulunması, projemizin sonuç çıktıları olarak katılımcılarına ve iş piyasalarına önemli bir katkı sağlayacaktır. İş piyasasın nitelikli çalışan insan talep etmesi düşünüldüğünde, Mesleki ve Teknik Eğitimin güçlü ve iyi işleyen eğitim öğretim yapısının oluşmasını ortaya koymaktadır. Öğrencilerimizin donanımlı bir şeklide yetişmesi, iş piyasasında istihdam edilmelerini ve kariyer sahibi olmaları projemiz sayesinde sağlanacaktır” dediler.
 

19 Eylül 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1225 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU