Günün Tarihi:29 Kasım 2020

Mahkumlar moral buldu!


Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca cezaevindeki mahkum ve tutuklulara yönelik Devlet Tiyatroları oyuncularının sahnelediği "Son Kuşaklar" oyunu, Ferizli Cezaevi’nde de ilgiyle izlendi.

İki bakanlık
Adalet Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı’nın ortak olarak hazırladıkları cezaevindeki mahkum ve tutuklulara yönelik  Devlet Tiyatroları oyuncularının  sergilediği  ‘Son  Kuşaklar’  Sakarya L Tipi Ferizli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Spor Salonu’nda, mahkum ve tutukların yanı sıra cezaevi çalışanlarına da sahnelendi,

Geniş katılım
Sakarya Başsavcısı Mustafa Ercan, Cezaevi Savcısı Yakup Özdemir, Cezaevi Müdürü Necmi Üçler, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Ferizli Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Ferizli Jandarma Komutanı Cafer Güneş, Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Naci Kıral, Ferizli İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç ve cezaevindeki tutuklu ve hükümlüler oyunu birlikte izlediler.

Sorumluluk projesi
Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, kadın mahkumlar başta olmak üzere karanfil dağıttıktan sonra yaptığı konuşmasında, “Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü ortak sorumluk projesi kapsamında ve değerli usta oyuncularımızdan ayni zamanda yönetmen olan Turgay Tanülkü’ye ve  ekibine teşekkür ediyorum. Sanat yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

21 Eylül 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 2834 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU