Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Çalışan kalpte ameliyat!


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği tarafından çalışan kalpte açık kalp ameliyatı olmadan, kalp kapağı tamiri ikinci kez başarıyla gerçekleştirildi.

İkinci kez
Koltuk altından yapılan küçük bir kesi ile çalışan kalpte ikinci defa başarılı kalp kapağı tamiri, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Kara kontrolünde, Yrd. Doç. Dr. Alper Erkin, Uzm. Dr. Hakan Saçlı, Uzm. Dr. Bilal Perçin ve Anestezi Uzmanı Prof. Dr. Ümit Karadeniz ve tüm ameliyathane ekibi, kalp damar cerrahisi doktorları ve yoğun bakım ekibi tarafından geniş bir kadroyla gerçekleştirildi.

Konforlu
Hastanın açık kalp ameliyatına gereksinim olmadan, hem de çok kısa sürede normal hayatına dönerek taburcu edildiğini belirten Kalp ve Damar Cerrahi Klinik Sorumlusu Doç. Dr. İbrahim Kara, “Uygun hasta grubunda bu ameliyatların başarı şansı yüksek olup, kendi kalp kapağının tamiri ile mekanik kapak takılmadan ve kan sulandırıcı ilaç kullanma ihtiyacı olmadan hastalar yaşamlarını konforlu bir şekilde devam ettirebilmektedir” dedi.

Taburcu oldu
Hastanın 12 saat gibi çok kısa bir süre yoğun bakımda kaldığını ve 6. gün problemsiz olarak taburcu edildiğini belirten Kara, “Teknik olarak zor olan bu ameliyatın kliniğimizde gerçekleştirilmiş olması son derece mutluluk verici bir olay. Bu ameliyatın gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen KHB Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Hasan Sağlam ve Hastane Yöneticimiz Doç. Dr. Yakup Tomak’a teşekkür ediyoruz” dedi. 

21 Eylül 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 2378 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU