Günün Tarihi:3 Haziran 2020

THK kurban derilerine talip


Türk Hava Kurumu Adapazarı Şube Başkanı Melek Dayanç, her bayram olduğu gibi bu bayram yine kurban derilerini toplamak için çalışacaklarını söyledi.

Hayırlı işler
Dayanç yaptığı yazılı açıklamasında, “1925 yılından beri 90 yıldır, Türk Milletinin hizmetinde olan kurumumuz, havacılığımızın gelişmesinde, Orman yangınlarına müdahalede, gençlerimizi ücretsiz havacılık kursları ile eğiterek onların, geleceğin Türk yıldızları ve pilotları olmasına vesile olmakta. İlk yerli yapım Türk uçağının semalarda uçurulmasında, THK Üniversitesinde iş garantili bir çok öğrencimizin ücretsiz okutulması, yangın, deprem, sel felaketine uğramış çaresiz insanlarımızın yaralarının sarılmasında, Devletimize ve büyük Türk milletini hizmet yolunda bir çok hayırlı işler yapmaktadır” dedi.

Desteklerle
Dayanç, “Halktan aldığını halka veren Türk Hava Kurumu resmi makbuzla, fatura keserek devlete vergi ödenmesinde aracı olmaktadır. Devletten herhangi bir kaynak almadan halkının yardım ve destekleriyle bugünlere gelmiştir. Cumhuriyetin bu önemli kurumunu bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada halkımızın ve özellikle Türk Gençliğinin hizmetinde tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Toplama merkezi
Dayanç, “Bu yıl deri toplama merkezimiz Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın  kurumumuza tahsis ettiği Merkez Araştırma Hastanesi karşısında bulunan eski Köy Hizmetleri binasıdır. Bayram süresince Çark Caddesi Cevatbey İşhanı’nda bulunan şubemiz sürekli açık olacak, vatandaşlarımız 2712037-2787750 nolu telefonlardan yardım alabileceklerdir. Bu vesileyle şimdiden aziz Milletimizin Mübarek Kurban bayramını candan kutlar, Türk Hava Kurumuna yapacağı deri bağış yardımların kabulünü Cenabı Allah’tan niyaz ederiz” dedi.

23 Eylül 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1897 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU