Birlik mesajı verdiler23 Eylül 2015, Çarşamba

‘Gönül alacağız’
AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Bostancı ile Sapanca Belediye Başkanı Yılmazer yaptıkları toplantıda, AK Parti Sapanca eski Kadın Kolları’ndan bazı isimlerin görevlerinin sona ermesi ile ilgili yaptıkları ortak basın açıklamasındaki ithamlara değindiler. İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, partisinin Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti Belediye Meclis Üyeleri huzurunda basına verdiği demeçte, “Biz Belediye Başkanımızla birlikte birlik ve beraberlik içinde 1 Kasım seçimlerine gidiyoruz. Yeni seçilen Kadın Kollarımızla da uyumlu çalışacağımıza inanıyorum. Daha önce seçim çalışmalarımızda beraber görev aldığımız kadın kollarımızı da davet edip konuşacağım ve kendileri ile de kaynaşacağız. Siyasette böyle şeyler olabilir. Bugün biz varız, yarın başkaları olacak. Önemli olan görevli olsak da olmasak da Ak Parti’nin hizmetlerini öne çıkarmaktır. Kırgınlıklar olabilir. İnsanız. Ama gönül alacağız. Bu arkadaşlarımızla ile diyaloglarımız devam ediyor. Zamanla arkadaşlarımızı geri kazanacağız çünkü çok emekleri var. Bu arkadaşlarımızın kırgınlıkları, görevlerinin neden sona erdiğinin net bir şekilde açıklanmadığı ile ilgilidir. Bunu da Genel Merkeze sormak lazım. Daha önce yapılan istişarelerde mevcut kadrolarda devam edeceği söylenmişti ancak Genel Merkezin takdiri böyle oldu” dedi.

‘Sıkıntımız yok’
Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr Aydın Yılmazer ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Belediye Başkanı olarak ne İlçe Başkanımızla ne Gençlik Kollarımızla nede Kadın Kollarımızla hiçbir sıkıntı ve problemimiz bulunmamaktadır. Fakat fitne ve fesat grupları, ne açık bulabiliriz, nasıl işi kurcalayıp nifak sokabiliriz derdine düşmüşlerdir. Şunu net olarak ifade etmeliyim, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun da dediği gibi: Sahip olduğum yetkinin dışında başka bir yetkinin bana yüklenilmesi vebalimi almaktır. Bu görev değişimi tamamen Genel Merkezimizin isteği ile gerçekleşen bir durumdur. Fakat arkadaşlarımız bu duruma bir günah keçisi arama yoluna gitmiştir. Bu günah keçisi kesinlikle ne İlçe Başkanımız ne de şahsımdır.”

‘Seferberlik ilan ettik’
“Bu süreç içinde hiçbir şekilde bizim müdahalemiz söz konusu değildir. Genel Merkeze üç isim önerilmiş, Genel Merkezimiz bu isimler içinde Hatice Şahinoğlu ismine görev vermiştir. Kadın Kolları Başkanımızda kendi ekibini kurmuş ve çalışmaya başlamıştır. Biz şu an 1 Kasım Genel Seçimlerine odaklanarak, seferberlik ilan etmiş bulunmaktayız. Benlik, senlik, ego veya birbirimizin hatasını bulup, deşifre etmek ve basın yolu ile aile içindeki olayları ifşa etmek İlçe Başkanımızın dediği gibi teşkilatçılığa hiçbir şekilde yakışmamıştır. Bu partide herkes neferdir. Bu bir bayrak değişimidir. Önemli olan teşkilata sahip çıkmaktır. Bu süreçte Sapanca olarak bizim çalışmalarımız çok göze geldi sanırım. Teşkilatımız gece gündüz çalışıyor, Belediye hizmetlerini eleştiremiyorlar çünkü biz yapabileceklerimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz”

Bu haber toplam 895 defa okundu.