Günün Tarihi:4 Mart 2021

41 mahalleye su geliyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Kaynarca ilçesinde hayata geçirilecek yeni içmesuyu yatırımı için yarın ihaleye çıkılacağını müjdeledi.

Hat döşeyerek
Bölgede daha önce SASKİ tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili bilgiler de veren Rüstem Keleş, “Şehrin güneyinden kuzeyine içmesuyunda sıfır sorun hedefiyle çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda diğer ilçelerimizde olduğu gibi Kaynarca ilçemizde de önemli çalışmaları hayata geçirmiştik. 32 kilometre hat döşeyerek Sapanca Gölü’nden temin edilen ve en ileri arıtma işleminin uygulandığı birinci sınıf içmesuyunu Kaynarca’ya ulaştırmıştık” dedi.

İhale yarın
İlçenin yüksek kesimlerinde kalan yerleşimler için de projelerin hayata geçirildiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Yeni Büyükşehir Yasası’nın ardından da ilçemizde çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Bölge için inşa ettiğimiz içmesuyu deposu ve 7,5 kilometrelik hatla Büyükyanık, Yeşilova ve Gürpınar Mahalleleri’nde zaman zaman yaşanan yetersizlik ve bulanıklık sorununu çözüme kavuşturduk. Şimdi de bölge için hazırladığımız yeni bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Yaklaşık 47 kilometre içmesuyu hattı ve 6 içmesuyu deposundan oluşan yeni yatırımımızın ihalesini 30 Eylül Çarşamba günü gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

İleri teknoloji
Hayata geçirilecek projeyle Kaynarca’nın tüm mahallelerine Sapanca Gölü’nden temin edilen içmesuyunun ulaştırılacağını da belirten Rüstem Keleş, “Hazırladığımız projeden Kaynarca’ya bağlı 39 Mahalle ile Söğütlü Sıraköy ve Ferizli Hocaoğlu Mahalleleri faydalanacak. Bölgede zaman zaman yaşanan bulanıklık ve yetersizlik sorunu kesin çözüme kavuşacak. 41 mahallemize de Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz ve en ileri teknolojiye sahip tesislerde arıtılan birinci sınıf, kaliteli içmesuyu ulaşacak. Kaynarca’nın tüm mahallelerine Sapanca Gölü’nden temin edilen içmesuyu ulaştırılmış olacak. Projemizin ilçelerimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

41 mahalleye müjde
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından 30 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’da gerçekleştirilecek yeni içmesuyu yatırımından faydalanacak mahalleler ise şöyle: “Arifağa Grubu; Arifağa, Başoğlu, Karaçalı Mahalleleri; İşaret Grubu; Birlik, İşaret, Kulaklı, Ortaköy, Uzakkışla Mahalleleri, Sarıbeyli Grubu; Duduköy, Karamanlar, Kayacık, Kırktepe, Küçük Kaynarca, Osmanlı, Sarıbeyli Mahalleleri, Şeyhtımarı Grubu; Uğurlu, Kertil, Şeyhtımarı, Gaziler, Gölce, Yeniçam, Topçu Mahalleleri, Müezzinler Grubu; Akbaşlı, Eğrioğlu, Güven, Kalburcu, Müezzinler, Okçular, Taşoluk-Kadıköy, Sabırlı, Turnalı Mahalleleri; Ömerağa Grubu: Ziamet, Cebek, İmamlar, Kızılcıklı, Küçük Kışla, Ömerağa, Uzunalan, Kızılcaali, Söğütlü Sıraköy ve Ferizli Hocaoğlu Mahalleleri.”
 

29 Eylül 2015 , Salı Bu haber toplam 916 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU