Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Yenikent’e tomografi cihazı


Yenikent Devlet Hastanesi, yüksek teknolojik özelliklere sahip yeni tomografi cihazı ve ultrason cihazıyla çekimlere başladı.

Yeni cihaz
Yeni temin edilen bilgisayarlı tomografi cihazı maksimum sayıda hastaya daha konforlu hizmet sunarak hızlı ve doğru tanı konulmasını sağlayacak. Yenikent Hastane Yöneticisi Op. Dr. Murat Akgül, yeni tomografi cihazı ile birlikte hastanelerine orta-ileri düzey ultrason cihazının da temin edilmesinde girişimlerde bulunan Sakarya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam’a teşekkür ederek, tomografi cihazının hizmet kalitesiyle ilgili bilgi verdi.


Kalite arttı
Hizmet kalitelerinin arttığını ifade eden Op. Dr. Akgül: “Yeni cihazımız 360 derecelik rotasyonda 16 kesit alabilmektedir. Çoklu kesit özelliğiyle hızlı ve doğru tanı koydurmada çok daha etkilidir. Daha az ışınla daha hızlı çekim yapabilen cihazımız, Thorax, Beyin, Pulmoner, Alt Extremite, Venöz ve Periferik Anjiyo tetkiklerini de damar içine tel göndermeden gerçekleştirebilmektedir. Yeniden yapılandırma sistemi, saniye başına 15 görüntü alımına kadar hız kazandırarak hasta akışını hızlandırmaktadır” diye konuştu. Genel Sekreter Doç. Dr. Sağlam da yaptığı açıklamada: “Cihazımız maksimum sayıda hastaya hizmet sunabilmek için yoğun iş yüküne dayanıklı en son yazılım, donanım ve yeniden yapılandırma teknolojisi ile tasarlanmıştır. Zaman içerisinde sürekli gelişen teknolojiyi takip ederek halkımıza hızlı ve daha kaliteli hizmet sunabilmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

29 Eylül 2015 , Salı Bu haber toplam 1387 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU