Günün Tarihi:26 Şubat 2021

Akyazı yenileniyor


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazılı muhtarlar ile düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

Muhtarlarla
Gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile Büyükşehir ve SASKİ bürokratları da hazır bulundu. Başkan Toçoğlu görüşmede yaptığı değerlendirmelerde, ilçeye kazandırılan yeni hizmetler ile Akyazı’nın yeniden doğduğunun altını çizdi.

Yol sorunu
İlçeye kazandırılan altyapı yatırımlarına değinen Başkan Toçoğlu, “Altyapı, içmesuyu ve yol konusu daima önceliklerimiz arasında. İlçelerimizden bizlere ulaşan talepleri bir bir yerine getiriyoruz. Şehrin tamamında 2016 yılı yazında yol sorunu diye bir şeyden söz etmeyeceğiz. Bunun altını çiziyorum. Ayrıca yine Akyazı için 79 kilometrelik içmesuyu hattı ve bin 500 metreküplük su deposu inşa ediyoruz. Ballıkaya Barajı ile entegre olacak yaklaşık 10 milyonluk yatırım ile bölgenin içmesuyu geleceğini garanti altına alacağız” dedi.

Karacasupark
Başkan Toçoğlu, “Biz yeni yaşam alanları, parklar ve meydanlar ile örnek bir şehirciliği Sakarya ile buluşturduk. Bu doğrultuda Akyazı’ya da yeni bir yaşam alanı müjdesi vermiştik. Akyazı Karacasu Park için somut adımlarımızı kısa süre içerisinde atacağız. Akyazılı kardeşlerimizin şüphesi olmasın; ilçemiz için neyin sözünü verdiysek hayata geçirilecek. Karacasu Park da sahip olduğu tüm sosyal donatıları ile hemşerilerimizin yeni buluşma noktası olacak. Akyazı’ya hayırlı olsun” dedi.

Sentetik saha
Başkan Toçoğlu, “Spor yapılabilecek alanların sayılarının arttırılması Büyükşehir olarak her zaman önceliklerimiz arasında oldu. Şehrin tamamına yayılan projelerimizle spor yapılabilecek bölgelerin sayısını arttırdık, şehre yeni spor kompleksleri kazandırdık. Yeni dönemde de Akyazımıza sentetik saha sözü vermiştik. Buradan müjdesini vermek istiyorum; kısa süre içerisinde tesisimizin temelini atacağız. Hedefimiz belli; Akyazı Belediyemiz ile ilçemiz geleceğine kalıcı eserler bırakmak niyetindeyiz. Bu anlamda samimi çalışmalarımız artarak sürecek” dedi.

Hizmet ortağı
Belediyeler ve muhtarlar arasındaki işbirliğine de vurgu yapan Başkan Zeki Toçoğlu, “Yerel yönetimler ile muhtarlarımız sürekli iş birliği halinde çalışmalarını sürdürüyor. Her zaman ifade ettiğimiz gibi; muhtarlarımızla hizmet ortağı olarak çalışmaktayız. Proje ve hizmetler konusunda muhtarlarımız etle tırnak gibidir. Muhtarlarımızdan bizlere ulaşan talepler konusunda da daima çözüm odaklı bir yöntem takip ettik. Sorunlara yapıcı önerileri getirdik, gerekli adımları da attık” diye konuştu.

SAMEK kursları
Akyazı’nın sosyal belediyecilik alanında da önemli yatırımlar ile buluşacağını aktaran Toçoğlu, “Akyazılı hanım kardeşlerimiz için SAMEK kurslarımız da eğitimlerini sürdürüyor. Branş çeşitliliği ve diğer zengin başlıklarda kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Yine gençlik ve eğitim merkezlerimizin bir yenisini de Akyazı’ya kazandıracağız. Şehrimizin tamamı için müjdelediğimiz bu alanlar Akyazı’ya da kazandırılacak” dedi.

Yenilikçi projeler
Toçoğlu, “Şehrin tamamına yayılan güçlü hizmetlerin devamı için güçlü hükümetlerin var olması çok önemli. İstikrar ile şehrimizin diğer bölgelerinde olduğu gibi Akyazı’nın da çehresi değişmeye devam edecek. Akyazı 7 Haziran’da bize vermiş olduğu destekle daima istikrardan taraf olduğunu göstermiştir. Biz de bu doğrultuda ilçemize kazandırdığımız yenilikçi projelerle yeni bir Akyazı’dan bahsediyoruz. Güçlü destek sürdükçe sosyal, ekonomik ve kültürel yatırımlar beraberinde gelecek” dedi.

3 Ekim 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 988 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU