Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Portekiz’de eğitim alacaklar


Adapazarı Prof. Dr. Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Portekize gidiyor.

Prag’a gitmişlerdi
Erasmus Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği kapsamında    Adapazarı Prof. Dr. Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Bilişim Teknolojileri Alanında öğrenim gören  10.ve 11. sınıflardan toplam 40 öğrencinin ilk 20 öğrencisi 2 öğretmen eşliğinde  geçtiğimiz günlerde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a gitmişlerdi.

Yenilikçi ağı
Projenin ikinci ve son ayağında ise diğer 20 öğrenci  bu sefer  Portekiz’e gidiyorlar.  Konu ile ilgili İngilizce Öğretmeni Bülent Eskentepe ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Asena Sancaklı ile öğrenci velilerine bir bilgilendirme toplantısı düzenleyen Okul Müdürü Mithat Şahin “2014-1-TR01-KA102-004387 numaralı “Gelecek için Avrupa Yenilikçi Ağı” adlı projesi 08.12.2014 – 08.12.2015 tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının onayladığı IPA projesi Ulusal Ajans Türkiye tarafından da desteklenmektedir” dedi. 

Eğitim görecekler
Şahin, “Bu proje ile Bilişim Teknolojileri Alanında 10.ve 11. sınıflardan toplam 40 öğrencinin 2 öğretmen eşliğinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag ve Portekiz’in Braga kentlerinde birer aylık staj eğitimi görmesi planlanmıştır. Mesleki eğitim görmenin dışında projenin bir diğer amacı da kültürler arası birlikteliği oluşturmaktır. 

Geçerlilik
Şahin, “26.04.2015-23.05.2015 tarihleri arasında projenin 1. hareketliliği olan Çek Cumhuriyeti 20 öğrenci ve 1 öğretmenin katılımıyla tamamlanmış olup, 2. ve on hareketlilik olan Portekiz 20 öğrencin ve 1 öğretmen ile 4-31 Ekim tarihlerinde yapılacaktır. Öğrencilerin orada edindikleri sertifikaları haricinde Avrupa Birliği ülkelerinde geçerliliği olan ve iş başvurularında önemi oluşan Europass Mobility belgesi de edindirilecektir” dedi.
 

3 Ekim 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 2022 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU