Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘Sağlıkta geri bırakıldık’


MHP Milletvekili Adayı Alirıza Acartürk, Sakarya’nın sağlıkta çok geri bırakıldığını ifade ederken, “Bu durumu şöyle özetleyeyim. Tedavi olmayı bir tarafa bırakalım, yoğun bakımda yer bulabildik mi bile sevinecek duruma geldik” diye konuştu.

Değerlendirme

MHP Milletvekili Adayı Alirıza Acartürk, sağlık ile ilgili yaptığı değerlendirmede, AKP iktidarın Sakarya’daki sağlık sistemindeki sorunu Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterlerini sık sık görevden almakla gidermeye çalıştığını, fakat asıl meselenin AKP Sakarya milletvekillerinin beceriksizlikleri ve sorunu takip etmemeleri olduğunu söyledi.

‘Gerçekler farklı’

‘Şu kadar hastane yaptık, şu kadar yatak yaptık’ diye Sakaryalılar’ın rakamlarla akıllarının karıştırılmak istendiğini ifade eden Acartürk, “Gerçekler çok farklı. Sakarya’da halen çok sayıda hastamız yoğun bakım ünitelerindeki yetersizlikler nedeniyle il dışına sevk edilmek zorunda kalınıyor. Bırakın tedavi olmayı, yoğun bakım ünitelerinde yer bulduk mu sevinecek durumdayız” diye konuştu. Acartürk, “Devlet hastanelerinde muayene oldunuz mu bunun da bir bedeli var. Diğer yandan ameliyatlara çok uzun randevular veriliyor. Tomografi, MR gibi tıbbi görüntülemelere de çok uzun sürelere randevular veriliyor. Sakarya’da çok büyük bir uzman doktor açığı var. Sağlık personeli açığı var” şeklinde konuştu.

Değişim

AKP iktidarının sağlıkta Sakarya’da başarısızlıkların faturasını sık sık bürokratlara kestiğini ve onlarca bürokratın görevden alındığını ifade ederken, “Bu kadar bürokrat değişikliğine rağmen eğer sorun çözülmüyorsa, demek ki o bürokratları değiştirenleri de değiştirmenin zamanı gelmiştir. Sakarya, her alanda olduğu gibi, sağlıkta da sahipsizdir. Sakarya’nın sağlık sorunlarına kulaklarını tıkayan, Ankara’da seslerini çıkaramayan, pasif ve kabiliyetsiz kadroları, 1 Kasım’da tasfiye etme zamanı gelmiştir” diye konuştu.

‘Açıklayın’

Acartürk, AKP Sakarya milletvekillerine de yüklenerek, “Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapımının gecikmesinin suçunu, bir sivil toplum örgütüne yüklediniz. Peki Sağlık Bakanınız’ın talimatına rağmen, senelerce Doğumevi Hastanesi’nin inşaatına başlayamamanızın sebebi nedir? AKP’li bir milletvekilinin rant hesapları mı vardır bunun altında? Açıklasınlar da görelim” dedi.

 

5 Ekim 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 991 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU