Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

‘Çiftçimiz sahipsiz değil’


MHP Sakarya Milletvekili Adayı Alirıza Acartürk, Adapazarı Şeker Fabrikası’na pancar getiren nakliyecilerin sorunları var ihbarı üzerine, fabrikaya gitti.

Burada bulunan nakliyecilerle görüşen Acartürk, Fabrika Yönetiminin, nakliyecilerden kamyon başına 3 ila 5 ton arasında fire parası kesmek istemelerinin kabul edilemez olduğunu kayderek, “Saat kaç olursa olsun. Çiftçimiz sahipsiz değil. Nakliyecimiz sahipsiz değil. Hiçbir Sakaryalı sahipsiz değildir. Şimdilik bir avukat ve milletvekili adayı olarak gece gündüz fark etmez, mağdur edilmek istenen hemşehrilerim ile omuz omuza vererek mücadele ediyoruz” dedi. Gece geç saatlerde bir gazetecinin haber vermesiyle olay yerine giden Acartürk, şoför esnafıyla görüştü. Fabrika, geç de olsa yanlışından dönerek, şoförlerle anlaştı. Gazeteciye şikayetlerini ileten şoför esnafı, fabrika yönetiminin taşıdıkları pancarda çamur, toprak var gerekçesiyle fire kesmek istemesine tepki gösterdiler. Şoför esnafı bir süre fabrikaya mal teslim etmedi. Acartürk de olay yerine geldi. Acartürk’ün olay yerine gelmesi öğrenen fabrika yönetimi, şoförlerle bir araya gelerek, 2’şer bin liraya anlaşmak istedi. Şoför esnafı eylemlerini daha fazla uzatmayarak, fabrika ile uzlaştı.

6 Ekim 2015 , Salı Bu haber toplam 909 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU