Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Mısır biçme fiyatı açıklandı


Söğütlü Belediyesinde toplanan biçerdöver sahipleriyle ürün kaybı yaşanmaması için alınacak önlemler ve mısır biçme fiyatları hakkında toplantı gerçekleştirildi.

Ücretler belirlendi
2015 yılında biçerdöverle mısır hasadının düzenli bir şekilde yürütülmesini ve en az ürün kaybı ile tekniğine uygun olarak hasat edilmesini sağlamak ve biçerdöver mısır biçme ücretini belirlemek amacıyla Söğütlü Belediyesi Başkanlığında yapılan toplantıya,  İlçe Ziraat Odası Başkanı Recep Özlü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Gürkan, muhtarlar ve biçerdöver işletmecileri katıldı.

Çiftçilerle
Gerçekleştirilen toplantıda, hem çiftçilerle hem biçerdöver sahipleriyle görüşerek iki tarafı da memnun edecek şekilde dönümü 25 TL olmak üzere mutabık kalındığını belirten Başkan Hüseyin Genç, “Alınan kararın ilçemiz çiftçileri için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ise, müsaade edilebilir ürün kayıp oranının %3’ü geçilmemesi gerektiği belirtildi.
 

6 Ekim 2015 , Salı Bu haber toplam 1223 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU