Günün Tarihi:6 Haziran 2020

SAÜ’de ATAG 19 Çalıştayı


Sakarya Üniversitesi’nin (SAÜ) ev sahipliğinde 7-9 Ekim tarihleri arasında “Aktif Tektonik Araştırma Grubu ATAG 19 Çalıştayı” düzenlenecek.

Sunumlar
Deprem çalışmalarıyla tanınan Jeolog Prof. Dr. Aykut Barka önderliğinde başlatılan ve 17 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen ATAG Çalıştaylarının 19’uncusu, SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.  Aktif tektonik konusunda faklı disiplinlerde çalışan araştırmacıların yaptıkları çalışmaları resmi bir ortamda tartışmaya açmak ve kurumlar arası iletişim sağlamak amacıyla düzenlenen ATAG 19 Çalıştayı’nda, araştırıcılar çalışmalarını sözlü ve poster sunumları halinde sunacak.

12 farklı oturum
Üç gün sürecek olan çalıştayda, 12 farklı oturumda “Marmara Bölgesi’nin 2012-2015 Güncel Deprem Aktivitesi, “Kuzey Anadolu Fay Zonunda Aktif Fay Verilerinin Fraktal Analizi”, “2000-2015 Yılları Arasında Türkiye ve Civarında Meydana Gelen Depremlerin Patlatma Verilerinden Ayırt Edilmesi” ve daha birçok başlık, alanında uzman katılımcılarla tartışılacak.
 

7 Ekim 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 878 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU