Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Akyazı’da silah seferberliği


Akyazı Belediye Meclisi Ekim ayına ait olağan toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın başkanlık yaptığı meclis toplantısında üç gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.

Hava edildi
Toplantıda gündem dışı söz isteyerek konuşan MHP’li Meclis Üyesi Abdullah Hikmet Kurt, Altındere Mahallesinde tamamlanamayan hizmetler ile sosyal yaraya parmak basması toplantıya damgasını vurdu. Gündemin birinci maddesinde yer alan ve Belediye Muhasebe Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2016 yılı belediye bütçesi teklifi plan bütçe komisyonuna havale edildi.

Sözleşme
Gündemin ikinci maddesinde yer alan ve yine Belediye Muhasebe Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2016 mali yılı gelir tarifesi de yine Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Gündemin üçüncü maddesinde yer alan 2016-2017 yıllarında Memurlara verilecek olan sosyal denge tazminat sözleşmesi ile ilgili olarak hazırlanacak olan sözleşmeye imza atma yetkisi Belediye Başkanı Hasan Akcan’a verildi.

Söz verildi
Uzun zamandan beri gündem dışı konuşma talepleri toplantıları yöneten başkan vekilleri tarafından geri çevrilen muhalefet partisi üyelerinden MHP’li Abdullah Hikmet Kurt’un gündem dışı konuşma talebi bu defa toplantıyı yöneten Belediye Başkanı Hasan Akcan tarafından uygun görüldü ve MHP’li Meclis üyesine söz verildi.

Doğalgaz sözü
Kürsüye gelen MHP’li Meclis Üyesi Abdullah Hikmet Kurt sözlerine son günlerde artan terör olaylarını şiddetle kınayarak ve şehitlerimize rahmet, yaralanan gazilere de şifa diledi. Altındere Mahallesinde tamamlanamayan kanalizasyon çalışması ile bir önceki seçimde Altınderelilere doğalgaz sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun sözünü yerine getirip getirmeyeceğini, getirmeyecekse nedenini, getirecekse zamanını toplantıyı yöneten Belediye Başkanı Hasan Akcan’a sordu.

Silahlar susmalı
Belediye Meclisine vatandaşa hizmet için seçildiklerini belirten Kurt, sosyal yara haline gelen silahlı sevinç ve madde bağımlılığı konusuna da meclisin eğilmesi gerektiğini belirterek, “30 yıl polis olarak yüce milletime hizmet ettim. Bu iki konu üzerinde çok yoğun mesai harcadım. Kitaplar yazdım. Tecrübelerimi meclisimizdeki tüm arkadaşlarımla paylaşmak ve sosyal bir yara haline gelen silahlı sevince son ve madde bağımlısı gençlerimizi tedavi konusunda yapılması gerekenlerin tespiti için Meclis olarak ilk kez dillendirdiğim 6 Mayıs 2014 de bir komisyon kurulması isteğimi bir kez daha yinelemek istiyorum” dedi.

Mani olmalıyız
“Kurulacak olan momisyon marifeti ile özellikle madde bağımlısı gençlerin tedavileri gerçekleştirilmeli, aileleri ile yakın görüşme sağlanmalı ve o gençlerimiz asrın belasından kurtarılmalıdır” diyen Kurt, madde bağımlık yaşının 12’lere kadar düştüğünü gidişatın hayra alamet olmadığının altını çizdi. Kurt, şenliklerde, düğünlerde ve bayramlarda atılan silahların artık susması gerektiğini söyleyen Kurt, “Yayla şenliklerinin adeta açık hava meyhane görünümünde. Bu duruma da el koymalıyız ve şenliklerde hem silah kullanımına hem de içki içilmesine mani olmalıyız” dedi.

Tedavi edileceği
Her iki konunun Jandarma ve Polis tedbirleri ile sonuçlandırılamayacağının da altını çizen Kurt, bu konuda kurulmasını istediği komisyonun anne babalarla, mahalle muhtarları ve İmam Hatiplerle birlikte çalışmak suretiyle bu yaranın tedavi edileceğini söyledi

Cevaplandıracak
Belediye Başkanı Hasan Akcan, Altındere’de tamamlanmamış olan kanalizasyon çalışmalarının ikinci etap çalışmasında tamamlanacağını, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun doğalgaz konusunda söz verirken kendisinin de yanında olduğunu, konuyu başkanla görüştükten sonra yapılacak olan ilk meclis toplantısında cevaplandıracağını belirtti.

Destek vereceğiz
‘Silahlı sevince son’ sloganı ile yola çıkan güvenlik güçlerine sonuna kadar destek verdiğini söyleyen Başkan Akcan, “Değerli arkadaşımızın da söylediği gibi bu konuda kurulacak olan komisyon marifeti ile sorunların çözülmesi gerekiyor. Özellikle de madde bağımlılığı konusunda anne ve babalara çok iş düşüyor. Önlemin öncelikli olarak anne ve babalar tarafından alınması gerekiyor. Bizde hem belediye başkanı, hem de belediye meclisimiz olarak üzerimize düşen görev ne ise onu kesintisiz yerine getireceğiz” dedi.

Meclis toplantısı
Akyazı Belediye Meclisinin Ekim ayına ait yaptığı toplantıyı MHP İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu ile bazı MHP’li yöneticiler ve mahalle muhtarları da takip etti. Belediyenin başkan yardımcıları ile daire müdürleri toplantıyı tam kadro izledi.
 

7 Ekim 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 943 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU