Günün Tarihi:26 Ekim 2021

SAÜ’ye ‘Zirve’ ödülü


Sakarya Üniversitesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde ödül aldı.

Ödülü aldı
Sakarya Üniversitesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Zirvesi’nde “Bir yılda en çok gelişme gösteren ikinci Teknokent” ödülünü aldı. Ankara’da düzenlenen etkinlik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık başta olmak üzere çok sayıda temsilcinin katılımı ile gerçekleştirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından verilen ödül, Sakarya Üniversitesi Teknokent adına Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a takdim edildi.

Teknokent
Sakarya ili, bölgesi ve ülkenin, Ar-Ge potansiyeline ve yenilikçi teknoloji üretebilme yeteneğine katkı sağlamak amacıyla yaptığı çalışmalar ile adını sıkça duyuran Sakarya Teknokent, 2014 yılı verilerine göre 34’üncü sıradan 17’üncü sıraya yükselerek bir yılda en çok gelişme gösteren ikinci Teknokent oldu. Bir yılda en çok gelişme gösteren Teknokent’ler sıralamasında 17 basamak yükselen Erciyes Üniversitesi TGB birincilik, Sakarya Üniversitesi’ni 14 basamak yükseliş ile takip eden İstanbul Üniversitesi TGB ise üçüncülük elde etti.

Gururluyuz
Sakarya Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Tahsin Engin konu ile ilgili olarak, "Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak 2014 yılında yapmış olduğumuz faaliyetler çerçevesinde 17 basamak yükseliş göstererek, Türkiye’deki Teknokentler arasında 2. sırada yerimiz aldık. Mutluyuz, gururluyuz. Ülkemize, Sakarya’mıza ve Üniversitemize hizmet etmekten dolayı heyecanlıyız. Bu başarı faaliyetlerini en verimli şekilde yürüten adaptto-Teknoloji Transfer Ofisi ile gerçekleştiğine inanmaktayım. Sakarya Teknokent ve şahsım adına başta bize verdiği desteklerden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a, SAÜ Teknokent A.Ş ortaklarına ve Teknokent idari personelimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Elmas’tan teşekkür
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan performans endeksinin Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin performans ve faaliyetlerinin çıktılarının ölçülebilesi açısından önemli olduğunu vurgulayan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “2010 yılında faaliyete geçen Sakarya Teknokent istikrarlı bir şekilde büyümeyi sürdürüyor. Sakarya Teknokent, ülkemiz Ar-Ge ve İnovasyon konularında önemli bir güç haline geldi. 2023 vizyon hedefleri doğrultusunda Sakarya Üniversitesi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız. Ülkemizin kalkınması konusunda bu tür çalışmalara hız kesmeden devam edeceğiz. Elde edilen bu başarıya başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul olmak üzere emeği geçen herkese yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
 

9 Ekim 2015 , Cuma Bu haber toplam 1167 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU