Günün Tarihi:18 Ocak 2021

‘Herkes görevini bilinçli yapmalı’


Diyanet-Sen Sakarya Şube Başkanı Ali Güzeldal, bazı muhalefet partilerinin camilerde siyaset yapıldığı söylemlerine tepki gösterdi.

Amaçlandı 

Başkan Güzeldal, “Bir siyasi partinin İl Başkanı, Allah’ın evleri olan Camilerimiz ve camilerde din hizmetlerinin en güzel şekilde deruhte edilmesi için gayret gösteren fedakâr Din Görevlilerimiz ile ilgili beyanatları yayınlandı. Yayınlanan basın açıklamalarındaki ifadelerle ilgili aşağıdaki açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur. İslam tarihi boyunca yerleşim yerlerinin kimliğinin oluşmasında önemli bir yeri olan camilerimiz, sosyal hayatın kalbinin attığı birer ilim, irfan ve kültür merkezi olmuştur. Günümüzde de huzur, birlik, bilgi ve ibadet mekânları olarak fonksiyonunu icra etmektedir” dedi.

Aydınlatma

Güzeldal, “Tüm bu gerçekler ortadayken ilgili açıklamalarında; ‘Kâbe’nin yeryüzündeki şubeleri olan Camilerimiz sanki şimdiye kadar hep siyaset konuşulan ve siyasi propaganda yapılan mekânlarmış gibi göstermesi ve camilerimizde sürdürülen vaaz ve irşat hizmetleriyle halkımızı din konusunda aydınlatma görevini ifa eden din görevlilerimizi töhmet altında bırakan ithamlarda bulunmasını’ hayretle karşıladığımızı belirtmek istiyoruz” dedi.

Maksadı aştı

Güzeldal, “Hele hele beyanatında geçen ‘gözleri kararmış art niyetli insanlar’ gibi en hafif tabirle maksadı aşan ve insaf ölçülerine sığmayan ifadelerini de asla kabul etmediğimizi ve bu tür yakıştırmaların camiamızı ve tüm din gönüllüsü kardeşlerimizi yaraladığını vurgulamak isteriz.

Bilinsin

Güzeldal, “Çeyrek asırdır her yıl Ekim ayında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın başlayacağı şu günlerde, şehirlerin kalbi olan mabedlerimizin ve mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini ifa eden din görevlilerimizin siyasi malzeme yapılmak istenmesine sessiz kalmayacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi. 

11 Ekim 2015 , Pazar Bu haber toplam 870 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU