Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Hayal gerçek oluyor


Sakarya Erzurumlular Derneği Başkanı Polat, “Yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte başta sadece hayal olarak baktığımız ‘Dernek Hizmet Binası’ için ilk adımlarımızı attık” dedi.

Toplantı
6 Haziran tarihinde gerçekleştirilen kongrenin ardından Sakarya Erzurumlular Derneği Yönetimi’ni devralan Abdurrahman Polat ve yönetim kurulu üyeleri, basın toplantısı düzenledi. Sakarya’da yaşayan 50 bine yakın Erzurumlu’yu temsil ettiklerini söyleyen Dernek Başkanı Abdurrahman Polat, “Erzurumlu hemşerilerimizin teveccühü ile yönetimi seçildik. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte bu göreve bizi layık gören hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet edeceğiz” dedi.


Hizmet binası
Yönetim kurulu olarak başta hayal olarak baktıkları ‘Dernek Hizmet Binası’ yapımı için ilk adımı attıklarını da belirten Polat, “Dev projemizin ilk tohumlarını ekmiş bulunuyoruz. Dernek hizmet binası, Lokal ve Eğitim Kampüsü şeklinde tasarlayacağımız projemizin çalışmalarına başladık ve 3 boyutlu çizimini gerçekleştirdik. Binamızda tüm vatandaşlarımızın yararlanabileceği, eğitim ve kongre salonları, restoran, ofisler, düğün ve nikâh salonu gibi çok çeşitli mekânlarımız olacak. Binamızı Maltepe semtinde mevcut dernek binasının olduğu arazide 1 milyon 500 bin lira maliyetle yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.


Bölünmedik
Polat, “Derneğimizin kapıları herkese açıktır. Bizim için hiçbir ayrım söz konusu değil, bizler Anadolu çocuklarıyız ve bu kültürde büyümüş bireyleriz. Önümüzdeki genel seçimlerin de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Türk Milleti olarak çeşitli etnik kökenlere mensup olabiliriz, ancak hiçbir zaman ayrışmadık. Terörü ve terörden beslenen herkesi lanetliyorum” dedi.

12 Ekim 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1980 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU