Günün Tarihi:24 Eylül 2020

Teröre binlerce kez lanet!


Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen ve 95 kişinin hayatını kaybettiği, 246 kişinin de yaralandığı terör olayına tepkiler büyüyor. Siyasi partiler, sendikalar ve sivil toplum örgütü temsilcileri yaptıkları açıklamalarla teröre lanet ettiler.

‘Daha özenli olun’
Büyük Birlik Partisi Sakarya Milletvekili adayları ve Sakarya İl Teşkilatı, Ankara'da yaşanan terörü lanetledi. Milletvekili adayı Süleyman Deva Niğdelioğlu partililer adına yaptığı açıklamada; “Terör belasını tek cümleyle, kayıtsız-şartsız lanetliyoruz. Devletimizi yönetenler olmak üzere, tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerimizi; görevlerini çok daha özenle yapmaya, tavır ve beyanatlarında da çok daha özenli olmaya davet ediyoruz” dedi.


‘İstikrar hedefli’
AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Ankara’da gerçekleştirilen bombalı terör saldırısı sonrası bir basın açıklaması yaptı. Çelik; “Bu saldırı ile ülkemizin istikrarı, birlik ve beraberliği hedef alınmakta olup, ülkemizin istikrarını hedef alan iç ve dış odaklara karşı vatandaşlarımızı uyanık ve sağduyulu olmaya davet ediyorum. Türk halkı birlik ve kardeşlik duyguları içinde teröre karşı topyekun mücadele edecektir” diye konuştu.


‘Barışın yanındayız’
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ankara’da düzenlenen miting öncesi gerçekleşen patlama sonucu çok sayıda insanın hayatını kaybettiği ve yaralandığı saldırıyı lanetleyerek; “Birliğimizi koruyalım, teröre karşı hep beraber karşı duralım, barışın yanında olalım. Hain saldırıları düzenleyenler şunu iyi bilmelidir ki milletimiz, birlik ve beraberliğini koruyarak, asla yılmayacak, kanlı hesapları boşa çıkaracaktır” dedi.


‘Birliğimizi koruyalım’
HAK-İŞ Konfederasyonu İl Temsilcisi Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, terör saldırısını kınayarak, “Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Bütün halkımızı soğukkanlı ve sağduyulu olmaya, birlik ve bütünlüğünü korumaya davet ediyoruz. Terör saldırıların amacı, ülkemizin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir korku havası ve kaos ortamı yaratmaktır” dedi.


‘Bu kabus bitsin’
Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, ‘Terör kanserinin hedefi hukuk devleti’ olduğu değerlendirmesinde bulundu. Kazan, hükümet yetkililerinin ‘güvenlik zafiyeti yok’ şeklindeki açıklaması için de, ‘çok şükür’ diyerek eleştiri getirdi. Kazan; “Yarınımızdan emin olacağımız huzur içinde bir ülke istiyoruz artık. Ülke olarak bu kadar acıyı hak etmiyoruz. Yeter artık desek ve keşke bu kabus bitse” diye konuştu.

 

Göreve davet etti
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, kınama ve başsağlığı mesajı yayımladı. Terörün bir insanlık suçu olduğuna dikkat çeken Kolaylı, Ankara’daki masum halka yönelik bombalı saldırıyı ‘katliam’ olarak nitelendirdi. Kolaylı; “Toplum olarak üzerimize düşen görev, terörün arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarmak ve gerekli cezanın verilmesini sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda tüm kesimleri göreve davet ediyorum” dedi.


‘O eller kırılmalı’
Vatan Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Bahtiyar Bodur, terör saldırısı ile ilgili açıklamada bulundu. Bodur; “Bu saldırı aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve emniyet güçlerimizin 24 Temmuz’da terörü alt etmek için başlattığı vatan savunmasına karşı yeni bir saldırı cephesidir. Ancak bu saldırılar terörle mücadeledeki kararlılığa sekte vuramayacaktır. Ülkemiz yasadışı örgütlerin elindeki silahlardan arındırılmalıdır” şeklinde konuştu.

 

‘Failler hesap vermeli’
AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı, can kayıpları ile sonuçlanan patlama olaylarını kınadı.
Teşkilat yönetim kurulu adına bir açıklama yapan İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, saldırının faillerinin bulunmasını ve adalete hesap vermesini istedi. Yılmaz şunları söyledi; “Ülkemiz zor günler geçiriyor. Terör olayları almış başını gidiyor. Türkiye sivil katliamın en kötü örneğine şahit oldu. Ülkenin huzura kavuşması en büyük dileğimiz.”


Sert tepki!
Sakarya Adalet ve Özgürlük Platformu, Ankara’daki bombalı saldırıya tepki göstererek, “Saldırının hedefi barış, sorumluları barışın hakim olmasını istemeyenlerdir” dedi ve siyasi-bürokratik sorumluların istifasını istedi. Platform adına 526ncı hafta açıklamasını, Sakarya Dayanışma Derneği’nden Kadrican Mendi yaptı. Ankara’daki barış mitingine yönelik gerçekleştirilen saldırıya tepki gösterilen açıklamada Mendi; “Bu kahpece saldırının hedefi açıkça barıştır. Bu saldırının sorumluları ülkede “barış”ın hakim olmasını istemeyenlerdir” dedi.
 

12 Ekim 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 2232 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU