Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

‘Gün kenetlenme günüdür’


YERELSEN Genel Başkanı olan Sakarya Büyükşehir Beldiye Başkanı Zeki Toçoğlu Ankara’da yapılan kanlı terör saldırısını kınadı. Her türlü hain saldırıya karşı birlik ve beraberlik vurgusu yapan Toçoğlu, “Gün kenetlenme günüdür” diyerek, herkesi sağduyu ve k

Lanetledi
Başkan Toçoğlu yazılı açıklamasında, “Başkent Ankara’da çeşitli sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği miting esnasında patlatılan bombalar yüreğimizi yakmıştır. Yapılan bu alçak saldırı milletçe hepimizi yasa boğmuştur. Huzur ve istikrarımızı, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu menfur saldırıyı lanetliyoruz.

Bölgesel güç
Kimden ve hangi ideolojiden gelirse gelsin, hangi amaç uğruna yapılırsa yapılsın her türlü terör eylemi insanlık dışıdır. Masum sivillerin kanı üzerinden rant sağlanmak isteyenler bu menfur saldırıyla Türkiye’nin refahına, güven ortamına kastetmiştir. İç siyasetimizi dizayn etmek isteyen şer odakları, seçim öncesi yaptıkları bu eylemle Türkiye’nin bölgesel güç olma yolundaki istikrarını sekteye uğratmayı hedef almışlardır.

Tek ses olmalı
Bu saldırı kardeşliğimize, bin yıldır sürdürdüğümüz birlik ve beraberliğimize yapılmış bir saldırıdır. Geleceğimizi tehdit eden bu kanlı saldırılar milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla boşa çıkarılacaktır. Kutuplaşmanın önünü açarak,farklı toplum kesimlerini birbirine düşürmeyi amaçlayan saldırılar karşında,kardeşlik hukuku çerçevesinde kararlı bir dayanışma içinde olmamız gerekmektedir.Gün kenetlenme günüdür;her türlü teröre karşı aynı sağduyu ve kararlılıkla tek ses olma günüdür.

Kınıyoruz
Kamu düzenine, güven ve huzurumuza kastederek geleceğimizi, toplumsal birlikteliğimizi tehdit eden bu hain saldırıyı bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz.  Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”
 

12 Ekim 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 2054 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU