Günün Tarihi:25 Haziran 2022

MHP’li Acartürk’ten CHP ziyareti


Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, Ankara’daki terör saldırısında gençlik kolları üyelerinin hayatını kaybettiği CHP’yi ziyaret etti.

Terör saldırısı
Acartürk, CHP Sakarya İl Başkanlığını ziyaret ederek, İl Başkanı Ayça Taşkent ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’a başsağlığı diledi.  Ankara’da önceki gün meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin arasında CHP’li gençlerin de olduğunu hatırlatan Acartürk, “Hem hukukçu kimliğimiz, hem de siyasi varlığımızla, her insanımıza sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyoruz. Ankara’da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin içerisinde CHP’li kardeşlerimizin de olması bizleri ziyadesiyle üzdü. Şahsınızda ailelerine ve sizlere başsağlığı diliyorum. Sizlerin de acılarınızı paylaşıyorum. Lütfen kabul edin” dedi.

Barış istemek
Ziyaretlerine gelerek acılarını paylaştığı için Acartürk’e teşekkür eden, CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, “Sizin dediğini gibi gençlik kollarımızdan gençlerimizi kaybettik. Orada canlarını kaybeden herkes bu ülkenin evlatları. Hepsi oraya barış istemek için gitmişlerdi. Tek amaçları buydu. Bu tür terör eylemleriyle, bu ülkeyi kaosa götürme çabalarını reddediyoruz. Bu ülkede korku yaratılmak isteniyor” dedi.

Öfkemizi artırıyor
Taşkent, “Korkmadığımızı bir kere daha ifade ediyoruz. Bu ancak öfkemizi artırıyor. Ama bu demek değildir ki, sağduyuyu elden bırakalım. Bu ülkenin insanlarına yapılan terör saldırılarının bir an bitirilmesini istiyoruz. Bizlerin ve ülkemizin acısını paylaştığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Örneklerinden
Milletvekili Engin Özkoç ise bu şehirde birlik ve beraberlikten bahsederken bunun sadece söylemde kalmamasına önem verdiklerini belirterek, “Biz bu kentte birlik ve beraberlikten bahsederken biz bunun söylemde kalmamasına çok önem veriyoruz. Siz de bunun örneklerinden birini bugün veriyorsunuz.

Milletimize
Özkoç, “Gerçekten böyle acılı bir günde birbirimizle olan ilişkilerimizin ne kadar güçlü olduğunu daha ifade etme fırsatı bulduk. Çok teşekkür ediyoruz. Bizim kişisel varlığımız, birbirimizle olan ilişkimiz aslında yurt sevgisinden, vatan sevgisinden kaynaklanıyor. Aynı inançla, sevgiyle, ülkemize, milletimize bağlıyız. O yüzden acımız hepimizin acısı. Bu yüzden gösterdiğiniz hassasiyet bizleri memnun etmiştir. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

14 Ekim 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1090 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU