Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Macera heyecanı artıyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı, yeni eğitim-öğretim yılında da şehir genelindeki okulları misafir etmeye devam edecek.

Talepler

Geride kalan eğitim sezonunda 2 bin 500 öğrenciye uygulamalı eğitimler sunduklarını aktaran Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, okullardan gelen talepler doğrultusunda ziyaret programını oluşturduklarını söyledi.

Kazandırılması

Yüce, “Yenikent Şehir Ormanı içerisinde faaliyetlerine devam eden merkezimizde iki aşamalı eğitim gerçekleştirmekteyiz. Bunlar dış ve iç alan eğitimleridir. Dış alan eğitimleriyle hedefimiz çocuklarda özgüven, birliktelik, takım olma, saygı gibi duyguların kazandırılmasıdır. İç alandaki eğitsel çalışmalarımızla da çocuklarımızın çok yönlü yeteneklerini dışa vurmaları, sanatsal aktivitelerle yeteneklerini keşfetmeleri ve özgüven kazanarak kendilerini ifade edebilmelerini amaçlıyoruz” diye konuştu.

Gruplar halinde

Davut Yüce, “Geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçelerindeki ortaokul öğrencilerini Macera Park’ta misafir etmiştik. Bu yıl ise öncelikli olarak diğer ilçe ortaokullarının 5., 6. ve 7. sınıf öğrencilerini ağırlamayı öngörüyoruz. 50 kişilik gruplar halinde öğrencilerimizle teorik ve pratik eğitimler gerçekleştirecek, maceranın tadını birlikte çıkaracağız” dedi.

Devam edeceğiz

Yüce, “Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile görüşmelerimiz sürüyor. Ziyaret takvimini oluşturduk. Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda eğitim-öğretim sezonu boyunca misafirlerimizi ağırlamaya devam edeceğiz. Konu ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyen okullarımız, merkezimizin 221 40 60 numaralı telefonunu arayabilirler. Tüm okullarımızı Macera Park’a bekliyoruz” dedi.

15 Ekim 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1109 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU