Günün Tarihi:19 Nisan 2021

‘Hesabını hukukla soracağız’


Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Atatürk Bulvarı’ndaki bürosundan çıkarken, silahlı saldırıya uğrayan Avukat Aydın Günaydın'ın her zaman yanında olacaklarını belirterek, “Her şeyin hesabını hukuk içinde soracağız” dedi.

Tedavisi sürüyor

Sakarya Barosu avukatlarından Aydın Günaydın’ın önceki akşam üzeri Atatürk Bulvarı üzerindeki ofisinden çıktığı sırada silahlı saldırıya uğradığını ve hayati tehlikesi bulunmadığını belirten Kazan, Avukat Günaydın’ın, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğünü ifade etti.

Daima yanındayız

Kazan, bir grup avukat ile dün Sakarya Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, kişilerin hak ve hüviyetini savunan avukatlara yapılan bu saldırıları toplumun intihar etmesine benzeterek, “Avukata sıkılan kurşun bu toplumun huzuruna, hukukuna, hak ve özgürlüklerine sıkılan kurşun demektir! Cinnet halinde olan toplumun, bu sosyolojik durumunu ne ile nasıl açıklayabiliriz? Meslektaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Baromuz daima yanında olacaktır ve yasal sürecin de sonuna kadar takipçisi olacaktır ” dedi.

 Asıl suçlular

Avukatlara yapılan fili ve sözlü saldırıları açıklamasında eleştiren Kazan, “Kimse unutmasın! Toplumları ayakta tutan şey hukuktur. Yani adalettir. Avukata sıkılan kurşun bu toplumun huzuruna hukukuna hak ve özgürlüklerine sıkılan kurşun demektir! Meslektaşlarımız müsterih olmalıdır, zira tüm bu hukuksuzlukları tek tek kaydediyoruz ve hesabını soracağımız zamanı bekliyoruz! Kimse bizden bugün avukatlara yapılanları unutmamızı beklemesin! Gün gelecek devran dönecek ama biz hukuktan ayrılmayacağız her şeyin hesabını hukuk içinde soracağız!” dedi.

16 Ekim 2015 , Cuma Bu haber toplam 1330 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU