Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Kadınlara tam destek


Adaptto tarafından düzenlenen ‘Girişim Atölyesi’ etkinliği kapsamında dereceye giren bayan girişimciler projelerini anlattılar. Kadınlar Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un eşi Aylin Coş’u da konakta ziyaret etti.

 

Teknokent

SAÜ Teknokent Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, SAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Fidan, SGK Sakarya İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aygün Kahya, SATSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zehra Dirim ve kadın girişimciler katıldı.

5 yıl içinde

Toplantıya katılan Sakaryalı iş kadınları ve kamu kurumu temsilcilerini Teknokent’te ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Prof. Dr. Tahsin Engin, “Girişim atölyemiz üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile üniversitelerden son 5 yıl içerisinde mezun olmuş kişilerden bir yarışma çerçevesinde seçilerek alındığı ve 6 ile 12 ay süre zarfında Adaptto-Teknoloji Transfer Ofisi  tarafından kendilerine tahsis edilen ofis alanında iş fikirlerini mentorlar eşliğinde verilen eğitimler ile geliştirdikleri bir ön kuluçka programıdır” dedi.

Mentörlük

Engin, “Bugün burada Girişim Atölyemiz’de dereceye giren genç bayan girişimci arkadaşlarımızı Sakaryalı kadın girişimcilerle bir araya getirmek istedik. Gelecek vaat eden, fakat sermaye sıkıntısı çeken genç girişimci arkadaşlarımıza melek yatırımcı ve mentörlük anlamında yardıma ihtiyaçları var” dedi.

Destek sözü

Adaptto’da düzenlenen Girişim Atölyesi’nde dereceye giren Merve Kurtuluş ve Sara Şenkaya’nın ‘Meyve ve Sebze Tozlarıyla Üretilen Çikolata’, Duygu Özay ‘OPS Card’, Büşra Yaşaroğlu ‘Pirinç Toniği’ isimli projelerinin sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumların büyük beğeni aldığı toplantının sonunda Sakaryalı iş kadınları, genç girişimcilere destek sözü verdi.

16 Ekim 2015 , Cuma Bu haber toplam 1069 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU