Günün Tarihi:21 Nisan 2021

Seçimlere Somali desteği


Sakarya Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğrenim gören Somali vatandaşı Abdelnor Dahir AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları ile birlikte aktif olarak saha çalışmalarına katılıyor.

Umut ışığı

Hoş sohbeti ve samimiyetiyle çalışmalara farklı bir hava katan Dahir kendisini “Somali'nin gelecekteki Cumhurbaşkanı” olarak tanıtıyor. Elini sıktığı, kısa da olsa sohbet ettiği herkesin gönlünü kazanmayı hemen başarabilen “geleceğin Somali Cumhurbaşkanı” Sakarya'da geçirdiği iki senede Türkçesini epey ilerletmiş olması ile takdir topladı. Abdelnor Dahir’in sohbet ettiği kişilere Türkiye'nin İslam Ülkeleri için nasıl büyük bir “umut ışığı” olduğunu ülkesinden ve İslam ülkelerindeki bakış açısı ve örneklerle anlatması ise herkesi duygulandırdı.

Gençlerle
İl Teşkilatının en renkli siması olan Dahir'e seçim çalışmalarına aktif olarak katıldığı için İl Başkanı Yusuf Demir'den de teşekkür geldi. Yoğun bir saha faaliyetinin gün sonunda Abdelnor Dahir ile bir araya gelen Demir: “Dahir kardeşimiz gibi geleceğe umutla bakan, büyük hayalleri ve büyük hedefleri olan, ümmetin derdini dert edinmiş bir gençle yan yana yürümekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Ümmet için daha gidecek çok yolumuz var, sen de bir AK Genç olarak üstüne düşen sorumluluğu yerine getiriyorsun. Bu hizmet aşkıyla tıpkı hedeflediğin gibi gelecekte seni ülkenin başında görmek, ülken için büyük işler başarman dileğiyle bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.
 

20 Ekim 2015 , Salı Bu haber toplam 937 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU