Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Toyota’da Ekiden heyecanı


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve yan sanayi çalışanlarını bir araya getiren 'Ekiden' yarışı 18 Ekim Pazar günü gerçekleşti.

385 koşucu

2003 yılından beri yapılan ve artık geleneksel hale gelerek 13.sü gerçekleşen Ekiden yarışlarına bu yıl 35 takım 385 koşucu ile katıldı. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Sakarya Üretim Tesisleri'nde yer alan 950 metrelik koşu pistinde gerçekleştirilen yarışlarda parkuru ilk sırada A Takımı birinci bitirmeyi başarırken, ikinciliği Dragon üçüncülüğü de Birimiz Hepimiz İçin takımı aldı.

Motivasyon
Koşucuların yakınları ve aileleriyle birlikte yaklaşık 500 kişinin katıldığı Ekiden yarışı, Toyota Otomotiv Sanayi tarafından ekip olma ve dayanışma duygusunu güçlendiren ve motivasyonu arttırmaya yönelik bir etkinlik olarak organize ediliyor.  Uzun mesafe yarışı anlamına gelen “Ekiden”, 1917’de Japonya’da doğan bir bayrak yarışı olup, takım üyelerinin birbirlerinin omzuna taktıkları “tasuki” denilen kuşağı takım arkadaşına devretmesiyle gerçekleştiriliyor.
 

20 Ekim 2015 , Salı Bu haber toplam 1025 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU