Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Şahin’de Anne-Baba Okulu


Özel Şahin Okulları Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Servisi, Anaokulu ve İlkokul velilerine yönelik beş hafta süren ‘‘Anne-Baba Okulu Çalıştayları’’ başlattı.

İnteraktif

Okulun konferans salonunda yapılan ‘‘PYP Öğrenen Profilleri Doğrultusunda Çocuklar Yetiştirmek’’ konulu eğitimlerin ilki 4-5 yaş grubu ana sınıfı velilerine yönelikti. İlkokul Müdür Yardımcısı Seda Kolçak ve Rehberlik Servisi tarafından hazırlanan ‘‘Değişen Dünya’’, ‘‘ Değişen Nesiller’’ ve ‘‘Yeni Öğrenen Profilleri’’ gibi konular oluşturulan veli grupları ile interaktif bir şekilde işlendi.

İşbirliği
Anne-Baba Okulu hakkında bilgi veren Seda Kolçak "Hızla değişen dünyada bilmediğimiz mesleklere, hiç bilmediğimiz teknolojilere çocuklar yetiştiriyoruz. Klasik eğitim yaklaşımları hem biz eğitimciler hem de anne babalar için yetersiz kalmakta. Çocuklarımıza uluslararası bir bilinç kazandırabilmek; onların araştıran, sorgulayan, bilgili, dönüşümlü düşünebilen, iyi iletişim kuran, riski göze alan, dengeli ve duyarlı, lider bireyler olabilmeleri için okul ve ebeveynlerin işbirliği son derece önemli” dedi.

Mutlu ediyor
Kolçak, “Şahin Okulları olarak bizler bu eğitimleri çok önemsiyoruz. Velilerimizin sonsuz desteği de bizleri çok mutlu ediyor. Bu eğitimler her yıl olduğu gibi bu yılda mart ayı boyunca devam edecek” dedi.
 

20 Ekim 2015 , Salı Bu haber toplam 1249 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU