Günün Tarihi:23 Ocak 2022

BMC’den 2. adım!


Karasu’daki Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi’nde yatırım yapacağını açıklayan BMC ikinci adım için harekete geçti. BMC, 27 Ekim’de İhsaniye Mahallesi’nde halkı bilgilendirme toplantısı yaparak yatırımına start verecek.

İlk yatırımcı
Karasu’da daha önce bir bölümü serbest bölge içinde kalan arazileri de kapsayacak şekilde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi kurulmuştu. Bu bölgenin ilk yatırımcısı olacaklarını BMC Otomotiv ve Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak açıklamış ve geçen hafta Karasu Belediyesi’ni ziyaret ederek yatırım hakkında bilgi vermişti.

ÇED raporu
BMC Karasu’da ‘Savunma Sanayi Araçları, Otobüs, Ticari Araç, Döküm ve Talaşlı İmalat Üretimi’ yapacağı tesislere yönelik, Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu’nu (ÇED) almak üzere 27 Ekim Salı günü saat 14.00’te İhsaniye Mahallesi’nde Aslan’ın Kıraathanesi’nde vatandaşlarla toplantı yapacak. Buradan çıkacak sonuç fabrikanın kurulması için önemli bir gelişme sağlayacak.

BMCYönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, 222 hektarlık alanda savunma sanayi aracı, otobüs, kamyon ve motor üretimi yapmak için kuracakları fabrika için geçen hafta Karasu Belediyesi’ni ziyaret ederek, “Karasulu olmaya geldik” demişti.

20 Ekim 2015 , Salı Bu haber toplam 1974 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU