Günün Tarihi:24 Haziran 2021

Eğitim-Bir-Sen’den Suriye’ye yardım


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın’a destek ziyaretinde bulundu.

Ekmek üretimi
Ziyarette Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın ; aralıksız süren saldırılar yüzünden ekmek parasının Türk parasıyla 17 liraya çıktığı Suriye’de ‘Acil Un’a İhtiyaç Var’ sloganıyla un kampanyasını yeniden başlattıklarını söyledi.  Aydın ,  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından kurulan fırınlarda un stoklarının bitmek üzere olduğunu ifade ederek “Suriye’de, başta çocuklar olmak üzere kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri için temel gıdaların acil ulaştırılması şart Suriye’de ekmek üretimi duracak seviyeye geldi, kardeşlerimiz için acil una ihyacımız var” dedi.

Omuz vermeyi
Mengen, “Acil kodlu bu çağrıya Sakarya Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak bizler de kulak veriyoruz ve bunu bir  sosyal sorumluluk meselesi olarak görüyoruz. Sakarya’da 4 binden fazla üyemiz ile 16 ilçemizde bu çalışmalara maddi manevi destek olarak gönül coğrafyamızın mazlum ve mağdur mensuplarına omuz vermeyi bir görev biliyoruz.
Eğitim-Bir-Sen ailesinin il ve ilçe yönetimlerinden başlayarak, kurum temsilcileri ve tüm  üyelerimizin ailemiz arkadaşlarımız akrabalarımızın  ve tabi ki duyarlı sorumlu  gönüllü herkesin  bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğini biliyoruz” dedi. 

Hesap numaraları
Sebahattin Aydın, un kampanyasına katılmak isteyenlerin İHH il merkezi, İlçe temsilcileri , Eğitim-Bir-Sen il yönetimi,  ilçe temsilcileri , kurum temsilcileri  aracılığı ile ya da açıklama kısmına ‘’Suriye Un ‘’ yazarak ; Sakarya İnsan Hak ve Hurriyetleri ve İnsani Yardim Derneği Turkiye Finans Adapazari Subesi İBAN: TR16 0020 6001 0901 7300 5800 02 hesap numarasına para yatırabileceklerini söyledi.  Ziyaret sonunda Murat Mengen , Sebahattin Aydın’a kurumsal tablo hediye etti.

22 Ekim 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1533 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU