Günün Tarihi:22 Ekim 2021

SATSO’dan kutlama geldi


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Üniversitesi, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı tarafından layık görülen 2015 EFQM Avrupa Mükemmellik Ödülünü alan Sakarya Üniversitesi’ni tebrik etti.

Emeği geçen
Liderlik ve kurumsal mükemmellik alanlarında ödül almaya hak kazanan Sakarya Üniversitesi’ne başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Kösemusul yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: Yükseköğrenimdeki başarısını ve kalitesinin yanı sıra, teknolojik altyapı Ar-Ge ve İnovasyon alanındaki etkinliğini ve gücünü de aldığı ödüllerle perçinleyen Sakarya Üniversitesini kutluyor, bu güzel tabloda emeği geçen başta Rektörümüz Sayın Muzaffer Elmas olmak üzere, tüm akademisyenleri tebrik ederek başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kutluyorum
Kösemusul “Üniversite & sanayi işbirliği çerçevesinde önemli bir paydaşımız olan Sakarya Üniversitesi’ni aldıkları ödülden dolayı tebrik ediyor, ilimizi ve üniversitemizi böyle bir platformda başarı ile temsil ettikleri için de teşekkür ediyorum. EFQM Avrupa Mükemmellik Ödülünü alan üniversitemiz ile çok gururlandık. Rektörümüz Muzaffer Elmas nezdinde tüm emeği geçenleri yürekten kutluyorum. İlimiz sadece sanayi, ticaret, ekonomi alanında değil akademik anlamda elde ettiği başarılarla da çıtasını yükseltmeye devam ediyor” dedi.

Teknokent
Kösemusul, “Ayrıca Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Zirvesi’nde “Bir yılda en çok gelişme gösteren ikinci Teknokent” ödülünü aldı. Sakarya Teknokent, 2014 yılı verilerine göre 34’üncü sıradan 17’üncü sıraya yükselerek bir yılda en çok gelişme gösteren ikinci Teknokent oldu. Teknokenti’mizi de aldıkları ödülden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Üniversitemiz
Kösemusul, “Bizler geleceği tasarlayan inovatif nesiller yetiştirerek teknoloji transfer eden üreten ve bunu mükemmel bir şekilde uygulayan bir akademik altyapıya sahip olmanın gururunu da yaşıyoruz.  İlimizin gelişiminin önemli bir ayağını oluşturan üniversitemizin daha da ilerleyeceğine inanıyorum” diyerek, sanayi ve üniversitenin birlikte hareket etmesinin önemine de değindi.
 

24 Ekim 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 972 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU