Günün Tarihi:24 Eylül 2020

Sahte 500’lük Euro için uyarı yapıldı


Sakarya Sarraf Kuyumcu Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes kuyumcuları ve esnafları para sayma makinelerinden dahi geçebilen sahte Euro konusunda uyardı.

Tehlikeli 
Elegante Cafe’de düzenlediği basın toplantısında konuşan Sakarya Sarraf Kuyumcu Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes, “Adapazarı’nda döviz bürolarına gelen 500 Eurolarımız var. Bu paralar bazı para sayma makinelerinden dahi geçebiliyor.Biz expertizliğini yaptık ve 8 madde de bunun diğer gerçeklerinden ayrıştıran özelliklerini broşür haline getirdik. Bütün bankalara, kuyumcu dükkanlarına ve şehrimizin bütün para ile ilgili birimine bunları dağıttık. Bununla ilgili detaylıca bilgiyi bizim Sakarya Kuyumcular Derneği sitemizden vatandaşlarımız çok net bilgiyi alabilir” dedi.


Uyarı
Serrbes, “ Bu parayı tehlikeli kılan sahte olmasından ziyade piyasada en güvenilir para makinelerinden bile geçiyor olması. Biz bütün şehrimizdeki bankalar dahil bütün esnafı uyardık. Şuan bütün para makinelerini 2016 versiyonu yüklendi program olarak. Eğer bu zamana kadar para sayma makinelerinin versiyonu düşük ise, alındığından beri bir versiyon atılmayan esnafımızı da bu konuda uyardık. Sakarya’da ileri gelen 7 banka ve döviz bürolarının 4’ünden geçti bu para. Sorumluluk arz ederek bunu gerekli yerlere bildirdik” şeklinde konuştu.


Blog kurduk
Sosyal iletişim ağları üzerinden blog kurduklarını da söyleyen Serbes, “ O bloglar sadece esnafta, esnaf üyelerinde ve emniyetten arkadaşlar var. Herhangi bir olay karşısında direk müdahil oluyorlar. Şüphelendiğimiz kişiler olursa polislerin kendi kriminal arşivlerinden çıkartıyoruz. Bu bu konuda emniyet yetkilileriyle bizzat birebir çalışıyoruz” dedi.

24 Ekim 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1569 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU