Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

'Sözlerin tutulmasını bekliyoruz'


Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, partilerin asgari ücret ve emekli maaşlarına yönelik vaatlerine ilişkin, "Geldiğimiz noktada asgari ücret için bin 300 ve bin 400 lira gibi rakamları konuşmak ne kadar güzel. Emeklilerle ilgili konuşlan rakamlar da belk

Atalay,  Türkiye'nin son dönemde zor günler geçirdiğini söyledi. Yaklaşık 40 yıldır siyasetin, sendikacılığın ve kitle örgütlerin içinde bulunduğunu anlatan Atalay, "Ülkemiz, inşallah 1 Kasım sonrası rahat bir nefes alır, önüne bakar. Seçimden yoruldu insanlar, biz de yorulduk. Ülkenin çözüm bekleyen problemleri ve sıkıntıları var" diye konuştu.

Taşeron işçilerin kadro durumu ile asgari ücret ve emeklilere yönelik verilen sözlerin seçimden sonra kurulacak hükümet tarafından yerine getirilmesini beklediklerini vurgulayan Atalay, "Bu ülkede taşeronla ilgili sıkıntılar var. Biz 10 yıldır anlatamıyorduk ama şimdi ne hikmetse Türkiye'nin bütün siyasi partileri, kitle örgütleri, gazeteleri, televizyonları koro halinde taşeronu konuşuyorlar. Bundan da çok büyük mutluluk duyuyorum. En son Karayolları'nda 6 bin 400 arkadaşımızın kadroya geçmesini sağladık. Türk-İş bu işin Türkiye'de lokomotifi oldu. Ayrıca, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işçi kesimi adına da görev yapıyoruz. Geldiğimiz noktada asgari ücret için bin 300 ve bin 400 lira gibi rakamları konuşmak ne kadar güzel. Emeklilerle ilgili konuşlan rakamlar da belki fevkalade değil ama en azından bunlar biraz nefes aldıracak gelişmeler" değerlendirmesinde bulundu.

- "Ülkemizin kıymetini bilmek lazım"

Türkiye üzerinden hesap ve oyunların yapıldığı bir dönemin yaşandığını dile getiren Atalay, sözlerini şöyle bitirdi:

"Ülkemizde 30 yılı aşkın PKK terör örgütü vardı. Buna yenileri eklendi. Avrupalı başta olmak üzere dünyada bunlara hoşgörüyle bakılıyor. Avrupa ve dünya, 'Türkiye iç meseleleriyle uğraşsın, dünyadaki Türklere, Müslümanlara karışmasın, biz dünyada istediğimiz gibi at oynatalım' istiyor. Ülkemizin kıymetini bilmek lazım. Bir geminin içinde beraber yaşıyoruz. Onun için Laz'ı, Kürt'ü, İzmirlisi ve Vanlısı bu ülkede 78 milyon kardeşçe yol almak, beraber olmak durumundayız. Teröre harcanan paranın yarısı harcanmamış olsaydı şu anda bu ülkede herkesin bir evi ve arabası olurdu. Öyle büyük devasa rakamlar. Dünya bu işin devamını istiyor. Gelişmiş ülkeler silah satmaya devam ediyorlar. Silah satanlardan bu terörün bitmesini isteyemezsiniz. Bu ülke güzel, cennet bir vatan, kıymetini de herkes bilmek mecburiyetinde. Siyasi partiler, seçimler gelir geçer, sendika başkanları değişir ama Türkiye ilelebet durmak durumundadır."

31 Ekim 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1129 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU