Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

AK Parti zaferi uyutmadı


İstikrarın sürmesini ve terörün bitmesini isteyen vatandaşlar tercihini AK Parti’den yana kullanarak, tek başına iktidarı sandıktan çıkardılar. Sakarya’da oylarını adeta sandıklarda patlayan AK Partili seçmenler gelen seçim zaferini sabaha kadar kutladıla

Büyük sevinç
AK Parti’nin sonuçlara göre tek başına iktidar olmayı garantilemesi Sakarya’da partilileri sokağa döktü. Ellerine parti bayraklarını alan vatandaşlar, seçim sonuçlarını kutlamaya başladı.  1 Kasım Genel Seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre AK Parti’nin Türkiye genelinde tek başına iktidar olmayı garantilemesiyle birlikte Sakarya’da partililer büyük sevinç yaşadı. Ellerine bayrak alan partililer otomobilleriyle müzikler eşliğinde şehir turu yaptı.

Konvoylar yapıldı
Sakarya’da seçim sonuçlarının AK Parti 5, MHP 1, CHP 1 olarak netleşmesi sonrasında kendini sokağa atan Sakaryalı seçmenler, gelen zaferi sabaha kadar eğlenerek kutladılar. AK Parti’yi destekleyen vatandaşlar araçlarıyla şehirde konvoy oluşturup tur atarken, ellerinde parti flamaları ve ay yıldızlı bayrağımız ile sevinç gösterisi yaptılar. Seçmenler Kent Meydanı’nda eğlenirken, bir gurup vatandaş ise AK Parti’nin önünde sabaha kadar çalan müzik eşliğinde zafer kutlaması yaptılar.

Meşaleler yakıldı
Tüm Türkiye’de iki seçmenden birisinin oy verdiği AK Parti’de ülke genelinde zafer kutlamaları yapıldı. Sakarya’da olaysız geçen seçimlerin ardından açıklanan sonuçlar vatandaşı mutlu etti. Seçim sonuçlarını ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun balkon konuşmasını il binası önünde dinleyen bazı seçmenlerde meşaleler yakarak, sloganlar atarak izlediler. Aileleriyle birlikte çoluk-çocuk kutlamalara eşlik eden vatandaşlar sabahın ilk ışıklarına kadar çalan araçlarından çaldıkları müziklerle eğlendiler.
 

Gençler meşaleyle kutlama yaptı.
Yaşlısından gencine herkes yaşanan sevince ortak oldu.
İlk sonuçlarla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, sevincini gençlerle birlikte Rabia selamı yaparak kutladı.
AK Parti’nin seçim sonuçlarını parti binası önünde kurulan dev ekrandan izleyen seçmenler, her dakika gelen sonuçlarla mutlulukları arttı. Parti önünde yapılan konuşmalarla coşan vatandaş, zaferi sabaha kadar kutladı.
Partinin kadın kolları sonuçlarla birlikte adeta yerinde duramadı. Coştukça coşan bayanlar seçim şarkıları eşlik ederek eğlendi.
AK Partinin küçük hayranların biri de objektiflere böyle takıldı.
Secim gecesinin en çok yorulanları arasında her zaman olduğu gibi gazetece meslektaşlarımızdı. Parti merkezinde sonuçları bekleyen gazeteciler geç saatlere kadar mesai yaptı.
İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, gençler tarafından omuzlarda taşındı.
 

3 Kasım 2015 , Salı Bu haber toplam 1236 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU