Günün Tarihi:30 Haziran 2022

Onların kardeşi var


Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi öğrencileri Toplumsal Hizmet Kulübü organizasyonu ile “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Afrikadan Sudan’lı bir yetim muhafaza ediyor.

10 yaşında
Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi Okul Koordinatörü Melek Çelik, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Uluslararası İnsani Yardım Vakfı (İHH) ortaklığında “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Toplumsal Hizmet Kulübü organizasyonu henüz 10 yaşında Sudan’lı Muhammed’e kardeşimiz olarak hamilik yapıyoruz” dedi.

Destekleyen
Proje hakkında da bilgi veren Çelik, “Öncelikle her sınıf ya da okul en az bir yıl, bir veya birden fazla yetimi desteklemeye karar verdikten sonra  Yetim Sponsorluk Başvuru Formu dolduruyor veya İHH Sakarya temsilciliğinden Yetim Koordinatörlüğü ile irtibata geçiyor.  Sonra destekleyecekleri yetimin ülkesini İHH’nın Yetim Sponsorluk Destek Sistemi kapsamındaki Türkiye dahil  54 ülke ve bölgeden birini seçerek kendileri belirleyebiliyor.  Öğrenciler her ay 100 TL toplayarak projenin okul koordinatörü aracılığı ile  İHH’nın posta çeki hesabından, banka hesap numaralarından veya vakıf merkezine gelerek elden makbuz karşılığı bağışta bulunuyor” dedi.
 

6 Kasım 2015 , Cuma Bu haber toplam 1251 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU