Günün Tarihi:28 Kasım 2020

Dalga geçer gibi!


Şeker Fabrikası son iki yıldır kampanya döneminde şehre dayanılmaz pis koku yaydığı halde, kendilerine caydırıcı sayılacak bir yaptırım uygulanmadı.

Arıtma tesisi
Şehircilik ve Çevre İl Müdürlüğü yetkilileri, Adapazarı Şeker Fabrikası’nın kimyasal ve biyolojik arıtma tesislerinde sorun olduğunu kabul ediyorlar. Ancak, iki yıldır sorunun giderilip, Sakaryalılar’ın pis kokudan kurtulması için de ciddi bir çalışma içine girmiyorlar.

TÜBİTAK kandırmacası
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, yaklaşık 1 ay önce fabrikanın arıtma tesisindeki sorun ile ilgili TÜBİTAK’tan bir heyet istediklerini belirtmişlerdi. Dün görüştüğümüz yetkililer, TÜBİTAK’tan bir heyetin geldiği konusunda bilgileri olmadığını söylediler.

Gecikmeli önlem
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, fabrikanın pis koku yaymasına neden olan arıtma tesisinin iyileştirilmesi amacıyla bugün fabrika yetkilileri ile görüşeceklerini belirttiler. Kampanya dönemi biterken, pis kokunun giderilmesi için fabrika yöneticileri ile görüşmeye kalkarak sanki vatandaşla dalga geçiyorlar.

10 Kasım 2015 , Salı Bu haber toplam 999 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU