Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Dünya öğrencileriyle tanışma


Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bursuyla SAÜ’de öğrenim gören öğrencilerle akşam yemeğinde buluştu.

Akşam yemeği
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bursuyla SAÜ Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) öğrenim gören öğrencilerle tanışma amacı ile düzenlenen akşam yemeği, Personel Yemekhanesi’nde gerçekleştirildi.

Hatırlattı
Tanışma yemeği, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas başta olmak üzere Rektör Yardımcıları, Dekanlar, yöneticiler ve çok sayıda TÖMER öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirildi. Sakarya'nın öğrenci kenti olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda yabancı öğrencinin SAÜ’de öğrenim gördüğünü hatırlattı.

Elçilerimiz
Yabancı öğrencileri, ‘Misafir Öğrenci’ olarak nitelendirdiklerini belirten Rektör Elmas, “Sakarya Üniversitesi olarak gerek akademik gerekse de idari personel olarak misafir öğrencilerimize özel önem gösteriyoruz. Misafir öğrencilerimiz, kendi ülkelerine döndükleri zaman, ülkemizin gönüllü birer elçileri olacaktır. Misafirperverlik konusu toplum olarak bizim genetik kodlarımıza işlenmiştir. O bakımdan yabancı öğrencilerimize çok önem veriyoruz, onları burada gerçekten misafir gibi algılıyoruz” dedi. 

Devam edecek
Elmas, “Misafir öğrencilerimize kattığımız her değer, yarın ülkemizin dış ülkelerde temsil edilmesinde büyük katkı sağlayacaktır” dedi. Konuşmasının ardından, öğrenciler ile tek tek ilgilenen Rektör Prof. Dr. Elmas, misafir öğrenciler ile ilgili ellerinden gelen her türlü desteği sağladıklarını ve sağlamaya da devam edecekleri belirtti.
 

12 Kasım 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1038 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU