Günün Tarihi:31 Mayıs 2020

GELECEĞİN TEMELLERİ ATILDI


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yeni dönem için şehre müjdesini verdiği 101 milyon liralık 9 projenin temeli gerçekleştirilen tören ile atıldı.

Katılım
Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısındaki Büyükşehir ek hizmet binası önündeki programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Vali Hüseyin Avni Coş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, ilçe başkanları, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hazırlıklar
Törenin açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar gerçekleştirdi. Temeli atılan projeler ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Oktar, yeni çalışmalar üzerinde de gerekli hazırlıkların devam ettiğini aktardı.

Eşit olan
Oktar’ın ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, “ Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana şehrimiz için birbirinden önemli projeleri hayata geçirdik. Tamamlanan her bir yatırım, hemşerilerimize dokunan her bir proje, Sakarya’ya hizmet etme sevdamızı daha da arttırdı. Çünkü bizim anlayışımıza göre, ‘iki günü birbirine eşit olan kayıptadır.’ Biz, yeni başlangıçların bereketine inanan bir anlayışın temsilcileriyiz” dedi.

Sakaryalıyız
Toçoğlu, “Her yeni gün, Sakarya için yeni projeler inşa etmenin heyecanını taşıyoruz. Bu şevk ve heyecanla, şehrin tamamına yayılan altyapı ve içmesuyu yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Her yeni seher, yeniden Bismillah deyip, bu hizmet yolculuğunda yeni sayfalar açmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Sakaryalıyız, Sakarya sevdalılarıyız. Temelini atacağımız 101 milyon lira değerindeki 9 yeni projeyle, yeniden ve daha güçlü bir şekilde Sakarya’nın dört bir tarafına ulaşıyoruz” şeklinde konuştu.

İstikrar için
1 Kasım seçimlerinde ülkenin yeniden istikrar ortamına kavuştuğunu söyleyen Başkan Toçoğlu, “Hepimiz istikrarın ne kadar değerli bir şey olduğunu hep birlikte görmüş olduk. Bu nedenle istikrar ortamına kavuşmanın şükrüyle çalışma tempomuzu arttırıyoruz. ‘Seçim geldi, sonuçta yüzde 49,5 oy aldık, hadi biraz dinlenelim’ diye bir şey demiyoruz. Vatandaşımız 1 Kasım’da bize şunu dedi; ‘Sakın yerinizde saymayın, beklemeye yapmayın, size güveniyoruz, şimdi daha fazla çalışmanız zamanıdır’ dedi. 
Hassasiyet

AKOM binası
Temelini atılan şehrin ilk katlı otopark projesinin ulaşım konusundaki hassasiyetlerinden yola çıktığını söyleyen Toçoğlu, “ Temelini atacağımız projelerimizden bir diğeri Afet Koordinasyon Merkezi. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışındaki örneklerini inceleyerek hazırladığımız bu projeyle, olası afet anında, tüm koordinasyon, tek merkezden daha etkin bir şekilde yürütülecek” dedi.

İtfaiye binası
Toçoğlu, “Bugün Harmanlık Sosyal Tesislerinin bulunduğu alanda itfaiye teşkilatımız için yeni bir hizmet binası da inşa ediyoruz. Ayrıca projenin hemen yanına sentetik saha inşa ederek; spor yapılabilecek alternatif alan sayısını da arttırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Su yatırımları
Sakarya’yı yeni altyapı ve içmesuyu projeleri ile de buluşturacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, “ Bizler yerin altına yatırım yapmaktan asla çekinmedik, çekinmiyoruz. Yatırımlarımızın tamamını, gelecek 50 yılın planına uygun şekilde gerçekleştiriyor; kalıcı hizmetler hayata geçiriyoruz. Pamukovamızın içmesuyu ve yağmursuyu projelerini tamamlıyoruz” dedi.

Karasu-Kocaali
Başkan Toçoğlu, “Diğer yandan Sapanca ilçemizin yüksek kesimlerinde kalan yerleşimlere daha bol ve kesintisiz su ulaştırıyoruz. Akyazı Kuzuluk Mahallemizin içmesuyu geleceğini güvence altına alıyoruz. Kocaali için, yeni bir atıksu arıtma tesisi inşa ediyoruz. Karasu ve Kocaali’ye hizmet verecek içmesuyu arıtma tesisimizin de bugün temelini atıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yatırımlarla artık Sakarya Nehri, Karadeniz’e daha temiz bir şekilde dökülecek” dedi.

İmar ediyoruz
Toçoğlu, “Bugün ortaya koyduğumuz projeler ne ilkti ne de son olacak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bizler, hiç durmadan, gece gündüz demeden, ‘Sakaryamız için, halkımız için daha fazla ne yapabiliriz’ düşüncesiyle, çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Şehrimizin yeniden imarı için, altyapı ve üstyapıda insanımıza dokunan projelerle, yeni güzel günlere, yeni başlangıçlarla uyanmaya devam edeceğiz. Sözlerime son verirken, 101 milyon lira değerindeki 9 yeni projenin şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Sözler senettir
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ise, “ 1 Kasım seçimlerinde milletimiz bize güvendi. Sakarya yüzde 67,5’luk destekle davasına sahip çıktı. Bize güvenen milletimize teşekkür ediyorum. AK Parti olarak hizmetlerimizi seçim odaklı yapmıyoruz” dedi

Takipçisiyiz
Üstün, “Büyükşehir Belediyemizin hayata geçirdiği 101 milyonluk yatırım AK Parti hizmet anlayışının adeta özetidir. 1 Kasım’da aldığımız oyların karşılığını vermek için gece gündüz çalışacağız. Hükümetimizin Sakarya’da hayata geçirdiği yatırımların da takipçisiyiz. AK Parti hükümetinin verdiği sözler senettir. Yeni yatırımlar şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Şehrin geleceği
Şehre yapılan 101 milyonluk yatırımın hayırlı olmasını temenni eden Vali Hüseyin Avni Coş ise, “Şehrimizde her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi sadece üstyapı yatırımları değil, altyapı yatırımları ile de adeta şehrin geleceğini inşa ediyor. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak şehrimize hizmetlerin devam edeceğine inanıyorum” dedi. 

Gerçekleştirilen konuşmalarının ardından Kocaali ve şehir merkezindeki proje bölgeleri ile canlı bağlantı yapıldı ve 101 milyonluk yeni yatırımın toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.
 

14 Kasım 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 888 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU