Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

‘Başarı için istikrar gerekir’


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından “Çalışma Hayatında Başarılı Olma Yolları” isimli konferans düzenlendi.

Büyük düşünce
SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, konuşmacı olarak SAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Genç katıldı. Büyük sonuca giden yolun, büyük düşünce ile başladığını dile getiren Genç, “Başarısızlık yapamamak değil, yapamayacağını sanmaktır, bizi düşüncelerimiz sınırlamazsa hiç kimse sınırlayamaz” dedi.

Aşmayanlar
Başarı için; dayanma gücüne, cesarete ve özgüvene ihtiyacımız olduğunu söyleyen Doç. Dr. Genç, “Küçük engelleri aşamayanlar, büyüklerini hiç göremezler. Beyninize ne yapmak istediğinizi söylerseniz, o size nasıl yapabileceğinizi söyleyecektir” diye konuştu.

Hedefiniz olmalı
Başarılı olmak için, istikrarlı olmak gerektiğine dikkat çeken Doç. Dr. Genç, “Nereye gideceğini bilen kişinin yolunu kimse kesemez. Hedefiniz yoksa fırsatları nasıl kullanacağınızı, yelkenlerinizi ne şekilde ayarlayacağınızı bilemezsiniz. Bir şeyi elde edeceğinize inanmadığınız sürece onu elde etmeye hazır değilsinizdir” şeklinde konuştu.

Kitap yazarsınız
‘Başarmak üretmektir, üretemiyorsanız başarılı olamazsınız’ ifadelerini kullanan Doç. Dr. Genç, “Küçük arzuyla bir mektup, büyük arzuyla kitap yazarsınız. Bugün geçmişteki arzularınızın eseridir, geleceğinizi de bugünkü arzularınız belirleyecek” dedi.
 

14 Kasım 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 1038 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU