Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

‘Ağır bir utanç’


Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu 531’nci hafta eyleminde, G-20 toplantısı, Lübnan ve Fransa’daki saldırılar ve Bangladeş rejiminin Cemaat-i İslami liderlerine yönelik yeni idam kararları gündeme getirildi.

Diriliş Saati Dergisi’nden Muhammed Emin Duman’ın okuduğu basın açıklamasında, Türkiye’nin G-20'ye ev sahipliği yapmasının ağır bir utanç olduğu belirtildi. Lübnan ve Fransa’da ard arda meydana gelen IŞİD saldırılarına da değinen platform, bu tür saldırıların önüne geçilmesi için IŞİD’in temsil ettiği tekfirci düşüncenin panzehiri olan ‘ümmetçilik’ düşüncesinin öne çıkartılması gerektiğini vurguladı. Açıklamada, son olarak Bangladeş rejiminin Cemaat-i İslami liderlerine yönelik yeni idam kararlarına değinildi.

 

15 Kasım 2015 , Pazar Bu haber toplam 934 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU