Günün Tarihi:9 Mart 2021

Umre kayıtları başladı


2015-2016 döneminde kutsal topraklara giderek umre seyahati gerçekleştirmek isteyenler için kayıtlar başladı, ilk kafile 14 Aralık’ta yola çıkacak.

Programlar

İl Müftülüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, umreye gitmek isteyenlerin kayıtları alınmaya başlandı. Konaklama türlerine göre 7, 10, 12, 14, 20 ve 24 günlük umre programları düzenleneceğinin açıklayan yetkililer, Ramazan ayında umreye gitmek isteyenler için ayrıca program hazırlanacağını belirttiler.

Başvurular

Umre fiyatları hakkında bilgi veren Müftülük yetkilileri, “ Diyanet işleri bu sene tur sayısını arttırdı. Neredeyse her hafta bir kafile yola çıkacak. Bu sene hedef olarak da 150 bin kişi hedeflendi. Geçen yıl bu rakam 100 bin’di. Vatandaşlarımızın umreye gitmek istedikleri tarihten en az bir ay önce bize başvurulanı yapmış olmaları gerekiyor. Bankaya ücretlerini ödedikten sonra dekontları ve en az bir yıl süresi olan pasaportları ile birlikte müftülüğümüze başvurmaları gerekiyor” dediler.

 

Fiyatları

Diyanet İşleri tarafından belirlenen fiyatlara göre, umre nedeniyle kutsal topraklara gitmek isteyenlerin programlar bin 100 dolardan başlıyor. Umre ücretleri hakkında  bilgi veren yetkililer, “ Umre paketlerimiz kişilerin tercihlerine göre fiyatlar değişiyor. 2 kişilik odalarda otel tipi konaklamalı ve açık büfe kahvaltılı paketlerin fiyatı bin 980 dolar ile bin 590 dolar arasında değişiyor” denildi.

 

Konaklama

Açıklamada, “Kabe’ye yürüme mesafesinde konaklamalı Normal Paket ise bin 390 ile bin 500 dolar arasında, Ekonomik servis ulaşımlı paket ise bin 250 dolar ile bin 525 dolar fiyatları arasında değişiyor” ifadelerini kullandılar.  Yetkililer Mart ayından itibaren de fiyatların 75 ile 125 dolar arasında düşeceğini de belirttiler.

 

Öğrenciler için

Müftülük yetkilileri bu sene Öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik 11 günlük yarıyıl tatili için umre programı düzenlediğini de belirterek, “ Bu programa katılım için de Kâbe’ye yürüme mesafesinde normal paket fiyatımız öğrenciler için bin 215 dolar, öğretmenler ve veliler için ise bin 260 dolar olarak, servis ulaşımlı ekonomik paket ise öğrenciler için bin 30 dolar, öğretmen ve veliler için ise bin 150 dolar olarak belirlendi” dediler.

 

15 Kasım 2015 , Pazar Bu haber toplam 1142 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU