Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Mültecilere yardım


İHH İnsani Yardım Vakfı, Akyazı’daki ihtiyaç sahibi Irak ve Suriyeli ailelere gıda yardımı yaptı.

Yaşam savaşı
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Akyazı’daki ihtiyaç sahibi 30 Irak ve Suriyeli aileye gıda yardımında bulunuldu. Vakfın Akyazı Temsilciliği’nden yapılan açıklamada, milyonlarca kişinin, savaş, doğal afet veya imkansızlıklar nedeniyle kış mevsimini zor şartlar altında geçirdiği belirtildi. Akyazı'da zor koşullarda yaşam mücadelesi veren Iraklı ve Suriyeli 30 aileye gıda yardımı yapıldığı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi; "Sıcak bir yuvadan mahrum sığınmacılar için şartlar daha da zorlaştı, soğuktan ölümler meydana geliyor. Geçen kış Suriye'de onlarca bebek donarak hayatını kaybetti.


Destek verebilirsiniz
Ülke, millet, din, dil ayrımı yapmadan, kış nedeniyle zor durumda kalan insanların hayatlarını koruyabilmek için halkımızı kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz. Bu kişilerin yağmur ve çamurdan korunmaları için bot, üşümemeleri için battaniye, atkı, bere, eldiven, mont, bebeklerin aç kalmaması için de mama ve bisküvi yardımında bulunabilirsiniz.” Açıklamada, hayırseverlerin İHH İnsani Yardım Vakfı Akyazı Temsilciliği ya da irtibat bürosuna gelerek kampanyaya destek verebileceği bildirildi.

16 Kasım 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 992 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU