Günün Tarihi:7 Haziran 2020

Yarışmada yeni dönem


Okullar Arası Geleneksel Atık Pil ve Bitkisel Yağ Toplama Yarışmaları’nda yeni dönemin başladığını açıklayan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Tüm ilk ve ortaöğretim okullarımızı yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Çevreciler için
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen Okullar Arası Atık Pil ve Bitkisel Yağ Toplama Yarışmaları’nda yeni dönem başladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Çevreye duyarlı bir nesil hedefiyle okullar arası atık pil ve bitkisel yağ toplama yarışmalarında yeni bir dönem daha başlıyor. Tüm ilk ve ortaöğretim okullarımızı yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz” dedi.


Son gün 20 Mayıs
Vardar açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Okullar Arası Atık Pil ve Bitkisel Yağ Toplama Yarışmaları’nı geleneksel bir hale dönüştürdük. Okullarımızın katılımları ile öğrencilerde çevreye karşı bir duyarlılık oluştu. Ayrıca çevreye karşı oluşan hassasiyetle birlikte dereceye giren okullarımız da birbirinden farklı hediyeleri kazanma fırsatını elde etmiş olacak. Büyükşehir Belediyemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği, Kolza A.Ş. desteği ile bu yıl 6ncısı düzenlenen Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması için atık yağların lisanslı firmaya son teslim tarihi 20 Mayıs Cuma günü.


Ödül töreni
Bu yıl 10ncusu düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışması’nda ise okullarımız topladıkları atık pilleri Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na 20 Mayıs Cuma günü 09.00-16.00 saatleri arasında getirebileceklerdir. Yarışmamıza tüm ilk ve ortaöğretim kurumları katılabilir. Yarışmada dereceye giren okullarımız ise 1 Haziran Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz ödül töreni ile hediyelerini almış olacak. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen öğrenciler Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü 444 40 54 (dâhili: 2111 – 2114) numaralı telefonu arayabilirler.”

Atık Pil Toplama Yarışması Ödülleri;
1. Projeksiyon cihazı ve 50 adet kitap
2. Masa Tenisi ve 50 adet kitap
3. Fonksiyonel yazıcı ve 30 adet kitap
4. 2 adet öğrenci mikroskop ve 30 adet kitap
5. 2 adet insan vücudu modeli ve 30 adet kitap
6. Satranç eğitim panosu, satranç takımı ve 30 adet kitap
7, 8, 9 ve 10. olan okullara spor sepeti ve 20 adet kitap

Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması Ödülleri;
1. Projeksiyon cihazı
2. Masa tenisi
3. Fonksiyonel yazıcı

30 kg bitkisel atık yağ – Karton Kutu Boyama Kalemi 2 Set
50 kg bitkisel atık yağ – 2 adet voleybol topu
100 kg bitkisel atık yağ – 2 adet futbol topu
150 kg bitkisel atık yağ – 1 adet Mikroskop Seti
200 kg bitkisel atık yağ – 3 adet basketbol topu ve pompa
250 kg bitkisel atık yağ – 1 adet duvara monte mıknatıslı satranç tahtası
300 kg bitkisel atık yağ – 12 adet rulo satranç takımı
350 kg bitkisel atık yağ – 1 adet deney malzemeleri seti
400 kg bitkisel atık yağ – 1 adet anatomi levhaları seti 11 parça
450 kg bitkisel atık yağ – 3 adet gitar
500 kg bitkisel atık yağ – Özel yapım keman

 

16 Kasım 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1010 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU