Günün Tarihi:4 Aralık 2020

Bakkallardan kaçak uyarısı


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, yaklaşan yeni yıl nedeniyle yurt genelinde kaçak gıda ve alkol satışının artışa geçtiğini belirterek vatandaşa, “Kaçak ürün alma, sağlığını hiçe sayma” uyarısında bulundu.

Kaçak alma 

Başkan Ahmet Akdardağan, daha önce Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonu tarafından mayıs ayında başlatılan ve başarıyla sonuçlanan küçük ürün bilinçlendirme kampanyasında, “Dikkat Bilmediğin Gerçekler Var” adıyla devam edildiğini söyleyerek, “Sakaryalı bakkal ve bayi esnafları olarak kampanyayı tam anlamıyla destekliyoruz. Vatandaşa kaçak ürün alma, sağlığını hiçe sayma diyoruz” şeklinde konuştu.

İhbar hattı
Her türlü kaçak gıda, alkol ve ürünlerinin hem ülke ekonomisine darbe, hem de insanın ölümüyle sonuçlanan olaylara neden olduğunu hatırlatan Başkan Akdardağan, “Kaçak üretim ve satışı bir suçtur. Bu suça mücadele etmek herkesin vatandaşlık görevidir. Biz vatandaşlarımızdan yaklaşan yeni yıl nedeniyle artışa geçen kaçak ürünleri ihbar etmelerini istiyoruz. Bunun için hizmet veren Alo 136 Kaçakçılık İhbar Hattı ve odamız ile hemen irtibata geçilirse memnun oluruz” dedi.

Denetimler artsın
Başkan Akdardağan, “Unutulmasın kaçakçılıktan sadece devletin vergi kaybı 5 milyar doları aşıyor. Bu meblağ ile çok önemli yatırımlar hayata geçebilir, esnaf desteklenebilir ve herkes kazanabilir. Yaklaşan yeni yıl nedeniyle denetimlerin sıklaştırılmasını ve vatandaşımızın kaçakla mücadeleye destek vermesini bekliyoruz” diyerek, kaçakçılıkta çok önemli cezaların yanı sıra hapis cezalarının da verildiğini hatırlattı.
 

18 Kasım 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 760 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU