Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

180 kişilik AFAD ordusu


Aldıkları eğitimi gerçeği aratmayan tatbikatlarla pekiştiren yaklaşık 180 AFAD personeli, zorunlu eğitimlerden geçiyor.

Risklere karşı
Doğal afetlere anında müdahale etmek amacıyla Sakarya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde (AFAD) zorlu eğitimden geçen arama kurtarma ekipleri, gerçeği aratmayan tatbikatlarla deprem, sel, heyelan, boğulma ve yangın gibi risklere karşı hazırlanıyor. Türkiye'deki 11 arama kurtarma birliğinden biri olan Sapanca’daki AFAD İl Müdürlüğü’nde görevli personele olaylara müdahale etmeleri için uzman ekiplerce eğitim veriliyor. Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük ve Bartın'dan gelen özel birlikler, aldıkları eğitimi gerçeği aratmayan tatbikatlarla pekiştiriyor. Tatbikatlarda 180'e yakın AFAD personeli, zorlu eğitimlerden geçiyor. 


‘Afete hazırız’
Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli; “Şunu açık yüreklilik ve büyük bir memnuniyetle söyleyebiliyoruz ki, bundan 15 sene evvel Türkiye'nin merkezinde bile bulunmayan teknolojik araç-gereç imkanı, bugün İl AFAD Müdürlüğümüz’de var. Allah geçinden versin, ama şu an bir afete hazır durumdayız” dedi. AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş da, birliğin Sapanca’da 93 bin metrekarelik alanda hizmet verdiğini anlattı. Birlikte 90 arama-kurtarma teknisyeninin bulunduğunu belirten Kaşkaş, "18 arama-kurtarma, 18 de sosyal işlerde kullanılmak üzere 36 araçla hizmet vermekteyiz” diye konuştu.

20 Kasım 2015 , Cuma Bu haber toplam 1407 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU