Günün Tarihi:3 Aralık 2020

Miniklere Kur’an eğitimi


Değerler Eğitimi kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğinde okul öncesi öğrencilerine yönelik olarak Kur’an eğitimleri verilecek. Kur’an eğitimi ile ilgili işbirliği protokolü İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile İl Müftüsü İ

6 yaş arası
İlimizdeki bağımsız anaokulları ile bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarda uygulanacak Kur’an eğitimlerine katılım isteğe bağlı olacak. Öğrenci velisinin yazılı beyanına göre Kuran Kursları Öğretim Programı (4-6 Yaş Grubu) kapsamında uygulanacak eğitimler, okul öncesi eğitim kurumlarındaki eğitimi aksatmayacak şekilde düzenlenecek. 

Materyaller
Anaokulları ve ana sınıflarına kayıtlı öğrencilere uygulanacak Kur’an eğitimleri, İl Müftülüğünde görevli enaz lisans mezunu, alanında uzman personeller tarafından verilecek.
Protokol kapsamında; okul öncesi öğrencilerine verilecek eğitim faaliyetlerinden, kullanılacak materyallerin ve etkinliklerin hazırlanmasından İl Müftülüğü, eğitim ortamının hazırlanması ve diğer ihtiyaçlarından İl Milli Eğitim Müdürlüğü sorumlu olacak.

Küçük yaşlarda
Okul öncesi eğitiminin yaygınlaştırılması amacını da taşıyan işbirliği protokolünün imzalanmasından sonra değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, bu projeden beklentilerinin okul öncesi eğitime devam eden 4-6 yaş grubundaki öğrencilerin Kur’an eğitiminden küçük yaşlardan itibaren faydalanmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Eğitimler
İl Müftüsü İlyas Serenli de okul öncesi çağındaki öğrencilere verilecek Kur’an eğitimlerinin, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Kursları Öğretim Programındaki mevzuata uygun olarak yapılacağını belirterek, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren Kur’an eğitimi vermenin önemli bir görev olduğunu ifade etti.
 

24 Kasım 2015 , Salı Bu haber toplam 944 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU