Günün Tarihi:25 Şubat 2021

‘Sizlere çok güveniyoruz’


Vali Hüseyin Avni Coş, Büyük Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olan “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yetiştireceksiniz
Vali Çoş yaptığı yazılı açıklamasında, “Türk toplumunun şekillenmesinde, Cumhuriyetin ve Milli kültürümüzün geliştirilerek güçlenmesinde öğretmenlerimiz  en fedakâr ve saygıyı en çok hak eden değerlerimizdir. Bu nedenle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demiştir” dedi.

Eğitimcilerdir
Vali Coş, “Büyük Atatürk Öğretmenlerin toplum hayatındaki önemini bu sözleriyle vurgularken öğretmenlere çok önemli vazifeler yüklemektedir. Çünkü bilmektedir ki; geleceğe yön verenler, eğitimcilerdir. Kıymetli Öğretmenlerimiz;  Sizlere çok güveniyoruz. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz. Öğretmenler geleceğimizin mimarlarıdır. Amansız bir güç yarışının yaşandığı dünyamızda, bu yarışın galibi kuşkusuz ki iyi eğitilmiş insan gücüne önem veren milletler olacaktır” dedi.

İyi konuma
“Çağımız, bilgi ve teknoloji çağıdır. Bilgiyi, teknolojiyi üretemeyen, kullanamayan toplumlar, hem ekonomik, hem kültürel, hem de siyasi alanda geride kalacaklardır” diyen Vali Coş, “Bu yarışta en büyük sorumluluk ve görev de öğretmenlere düşmektedir. Öğretmenlerimiz sayesinde medeni dünyada hür, onurlu ve saygın bir Millet olarak daha iyi konumlara erişeceğimize en ufak bir endişemiz yoktur” dedi.

Değerlere bağlı
Vali Coş, “Değerli Sakaryalılar; Çocuklarımızın ve gençlerimizin, hür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından izleyen, bunun da ötesinde bilim ve teknoloji üretebilen, Milli ve manevi değerlere saygılı, demokratik değerlere bağlı bireyler olarak yetişmeleri için Öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımızı her vesileyle ortaya koymalıyız” dedi.

Fedakarlıklar
Vali Coş açıklamasının sonunda, “Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anarken, en zor şartlarda bile, Ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü tebrik ediyor, sağlık, afiyet, huzur, başarı ve mutluluklar diliyorum” dedi.

24 Kasım 2015 , Salı Bu haber toplam 1986 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU