Günün Tarihi:6 Aralık 2021

‘Potansiyeli göstereceğiz’


Doğa Etkinliklerinin Bilinmeyen Cenneti Sakarya’ isimli projelerini tanıtan Sakarya Turizm Platformu Başkanı İhsan Mahmutoğlu, “ Sakarya’nın potansiyelinin büyüklüğünü göstereceğiz” dedi.

Tanıtıldı
Sakarya Turizm Platformu dün düzenlediği basın toplantısı ile ‘ Doğa Etkinliklerinin Bilinmeyen Cenneti Sakarya’ isimli projesini tanıttı. Elegante Cafe’de düzenlenen toplantıya Sakarya Turizm Platformu Başkanı İhsan Mahmutoğlu, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, İl Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aydın Yıldırım Duran, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Alpay Şirin, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, turizm firma yetkilileri, davetliler ve basın mensupları katıldı.

45 gencimiz
Proje hakkında konuklara bilgi veren Sakarya Turizm Platformu Başkanı İhsan Mahmutoğlu, “ Platform olarak temel amacımız Sakarya’ya yerli ve yabancı turistlerin gelebilmesini sağlamak. Özelikle yurtdışında Sakarya’nın tanıtımı için önemli çalışmalarda bulunduk. 2009 yılında bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kente para bırakabilen turistleri 2010 yılında beri kentimize getirmeye devam ediyoruz. 45 gencimizin İspanya ve Belçika’da turizm eğitimi almalarını sağladık. Bu bakış açımızla evlatlarımızın eğitim almalarını sağladık ve hepsi şuanda istihdam edildi” dedi.

Cazip olduğu
Çevrenin bozulmasının ilk olarak turizm sektörünü etkileyeceğini ifade eden Mahmutoğlu, “ Biz bu duyarlılığı düşünerek Sakarya’da yeni bir ürün yaratmamız gerektiğini düşündük. Sakarya’da OUTDOOR spor imkânlarının ne kadar fazla olduğunu göstermek istedik. Yerli ve yabancı turistlerin yaratılan bu yeni ürünün ne kadar cazip olduğunu görmelerini sağlayacağız. Bu proje sonrasında Sakarya’da Erenler hariç 15 ilçemizde büyük potansiyel olduğunu herkes görecektir” dedi. Mahmutoğlu’nun konuşmasının ardından Jeofizik Mühendisi Erdoğan Taşdelen projenin sunumunu gerçekleştirdi.

25 Kasım 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1195 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU