Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Tıpta kaliteyi yakaladık


Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, yeni eğitim öğretim döneminde yapacakları çalışmalardan bahsetti.

400’ü geçti
SAÜ Tıp Fakültesi’nin ilk öğrencisini 2009 yılında aldığını ve o tarihten bu yana çok büyük bir gelişme gösterdiğini ifade eden Prof. Dr. Ramazan Akdemir, binalarının ise 2012 yılında tamamlandığını anımsattı. Bugün öğretim üyesi sayısının 125’e çıktığını anlatan Prof. Dr. Ramazan Akdemir, yaklaşık 50 tanesi uluslararası öğrenci olmak üzere toplam öğrenci sayısının ise şu anda 400’ü geçtiğini aktardı.

Kütüphane
Ders programlarında Türkiye ortalamasının üzerinde kaliteli bir programa sahip olduklarını kaydeden Akdemir, şöyle devam etti: “Üniversitemizin başvurduğu EFQM kalite sürecinde biz de fakülte olarak akreditasyon ve kalite birimlerimizi kurduk. Toplamda aynı anda 150 kişinin ders çalışabileceği büyük bir kütüphane yaptırıyoruz. Laboratuvarların tamamını ve yemekhanemizi genişlettik. Öğrencilerin her türlü yararlanabileceği, basketbol, futbol sahaları gibi oyun alanları oluşturuyoruz”

Deney hayvanları
Öğrencilerin geleneksel ve alternatif tıp ile ilgili uzmanlaşmasını sağlayacak Geleneksel ve Alternatif Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi kurduklarını aktaran Akdemir, öğrencilerin bu yıl birinci sınıftan itibaren bu dersleri almaya başladığını söyledi. Onkoloji, kadın doğum alanında perinatoloji ve fizik tedavi bölümünde immünoloji gibi Türkiye’de az bulunan laboratuvarlara sahip olduklarını kaydeden Akdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de kadavrası olan az sayıda fakültelerden biriyiz. İlk üç yıldaki sınavları elektronik ortamda gerçekleştiriyoruz. Bir de Merkezi Deney Hayvanları Araştırma Merkezi kurmayı düşünüyoruz”

25 Kasım 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1175 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU