Günün Tarihi:10 Nisan 2020

Şiddete dikkat çektiler


25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü nedeniyle Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şubesi tarafından AKM önünde eylem yapıldı.

Ne yazık ki
Yüzlerine makyaj yaparak şiddeti resmeden kadınlar, ellerinde dövizlerle şiddet karşısı mesajları vatandaşa ilettiler. Şiddeti simgeleyen mor balonları da uçuran kadınlar, artık cinayetlerin, baskıların durmasını istediler. Kadınlar adına açıklama yapan TKB Başkanı Yağan, “Son yıllarda ülkemizde kadınlara ve çocuklara karşı uygulanan şiddetin ve cinayetlerin boyutu ne yazık ki ciddi noktalara gelmiştir. Yapılan çalışmalar önleme odaklı olsa da sistematik bir eksiklik kalmaktadır. Gerek yasal boyutu gerek toplumsal boyutu kadınlara ve çocuklara karşı uygulanan şiddeti henüz önleyebilmiş değiliz.

Susma haykır
Şiddete maruz kalan bir kadın yetkililere sığındığı zaman sosyolojik açıdan her sorunu bitiriyor mu? Ne yazık ki hayır. Yetkililer önlem almaya çalışsa da şiddet döngüsü yaşanmaya devam ediyor. Kadınların ölümüyle sonuçlanıyor. Susma haykır diye başlayan çığlıklarımız ne zaman son bulacak. Bir günde kaçıncı cinayet mi diyeceğiz. Cinnet geçiren bir toplum haline mi geldik? Türkiye halkının gündeminden şiddet ve cinayet kalksın! Bu ayıbı ülkemiz hak etmiyor” dedi.
 

26 Kasım 2015 , Perşembe Bu haber toplam 902 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU